Serveringsbestick 8 delar, silver
737
Slutpris1 500 SEK
Väska, Christian Dior, Paris, 1900-talets andra hälft
739
Slutpris2 000 SEK
Bordslampor ett par, GMA, 1900-talets andra hälft
740
Slutpris1 200 SEK
Fickur i silver, Omega
741
Fickur i silver, Omega
Slutpris900 SEK
Spindelur, omkring år 1800
742
Spindelur, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK
Halsband 2st med spännen i 14k
743
Slutpris500 SEK
Glas 13 delar
744
Glas 13 delar
Slutpris400 SEK
Matservisdelar, "Luxemburg", Villeroy & Boch
745
Slutpris200 SEK
Kaffeservis, "Trillium", Royal Albert, England
746
Slutpris700 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft
747
Slutpris5 000 SEK
Ytterfoder 12st, "Gobelet", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
750
Slutpris300 SEK
Gyllenläder 3 delar, 18/1900-tal
755
Slutpris400 SEK
Teservisdelar, Ulla Procopé för Arabia
756
Slutpris1 400 SEK
Adelssigill, 1700-tal
757
Adelssigill, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Serveringskanna, Rörstrand, tidigt 1900-tal
763
Slutpris600 SEK
Sigill, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
764
Slutpris500 SEK
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
765
Slutpris500 SEK
Ljusstake, Carl Einar Borgström för Ystad Metall
766
Slutpris1 600 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
767
Slutpris700 SEK
Pablo Picasso, efter
768
Pablo Picasso, efter
Slutpris1 000 SEK
Fasadlampor ett par, Gunnar Asplund för ASEA
769
Slutpris1 600 SEK
Vas, "Karneval", Stig Lindberg för Gustavsberg
770
Slutpris400 SEK
Skål, 1900-talets första hälft
771
Slutpris700 SEK
Taklampa, jugend, 1910/20-tal
772
Taklampa, jugend, 1910/20-tal
Slutpris1 400 SEK
Silver 15 delar
773
Silver 15 delar
Slutpris2 300 SEK
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
774
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Figuriner ett par, "Eva" och "Adam", Lisa Larson
775
Slutpris700 SEK
Lergods 2 delar, Anna Lisa Thomsson för Ekeby
776
Slutpris1 000 SEK
Dryckeshorn, daterat 1898
777
Dryckeshorn, daterat 1898
Slutpris1 700 SEK
Lodur, 1800-tal
778
Lodur, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
779
Slutpris1 100 SEK
Taklampa, 1940/50-tal
780
Taklampa, 1940/50-tal
Slutpris2 600 SEK
Supkoppar 12st, Pierre Forsell för Skultuna
781
Slutpris600 SEK
Damarmbandsur i 18k
782
Damarmbandsur i 18k
Slutpris700 SEK
Ljusstakar ett par, Ingegerd Råman för Skruf
783
Slutpris1 400 SEK
Mat-, te- och kaffeservisdelar, "Kosmos", Arabia, Finland
784
Slutpris400 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
785
Slutpris1 600 SEK
Tekoppar med fat 6st, Lomonosov, Ryssland
786
Slutpris700 SEK
Lockburk, Ekeby
787
Lockburk, Ekeby
Slutpris400 SEK
Servisdelar, "Blå husar", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Vas, jugend, tidigt 1900-tal
789
Vas, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Sakral skulptur, 1900-tal eller äldre
790
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, "Anemon", Rörstrand
791
Slutpris1 700 SEK
Slaglåsgevär, 1800-tal
792
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Vägglampa, funkis, 1900-talets första hälft
793
Slutpris700 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Tekanna, Carsten Jörgensen för Bodum
795
Slutpris700 SEK
Ljusstake tillverkad av antika delar
Slutpris500 SEK