Termosar 2st, Erik Magnusen för Stelton
1748
Slutpris300 SEK
Max Walter Svanberg (1912-1994)
1749
Slutpris100 SEK
Handknuten matta, Iran
Handknuten matta, Iran
Slutpris700 SEK
Parti tågdetaljer, m.m. mestadels Märklin
Slutpris400 SEK
Parti planscher, 1930-tal
1752
Parti planscher, 1930-tal
Slutpris200 SEK
Bert Jonsson
1753
Bert Jonsson
Slutpris400 SEK
William Gisslander
William Gisslander
Slutpris100 SEK
Edvin Söderström
Edvin Söderström
Slutpris200 SEK
Kaffeskedar 6st, silver
1756
Kaffeskedar 6st, silver
Slutpris300 SEK
Keramik 4 delar, bl.a. Portugal
1757
Slutpris300 SEK
Fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
1758
Slutpris100 SEK
Snickarbänk, 1900-tal
1759
Snickarbänk, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Ljuskrona, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Slutpris400 SEK
Fickur 2st
Fickur 2st
Slutpris800 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, Ystad Metall
Slutpris200 SEK
Planscher 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Herrarmbandsur 11st
Herrarmbandsur 11st
Slutpris800 SEK
Fiol med stråke
1768
Fiol med stråke
Slutpris300 SEK
Fiol med stråke
1769
Fiol med stråke
Slutpris600 SEK
Slutpris400 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
1771
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris300 SEK
Piedestal, 1900-talets slut
1772
Piedestal, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
1773
Slutpris400 SEK
1774
Slutpris200 SEK
Fiollåda, 1800-tal
Fiollåda, 1800-tal
Slutpris200 SEK
1776
Slutpris600 SEK
Flaskställ med flaskor, 1900-talets första hälft/början
Slutpris500 SEK
Piedestaler 6st
1778
Piedestaler 6st
Slutpris500 SEK
Högrock, 1800-tal
Högrock, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Fasadlampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Planteringsbord 3st, 1960-tal
1781
Planteringsbord 3st, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Ryamatta, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Vinkannor 3st, 1900-talets andra hälft
1783
SlutprisInga bud
Mosaiktavla, Italien
1784
Mosaiktavla, Italien
Slutpris100 SEK
Parti samiska smycken, m.m.
1785
Parti samiska smycken, m.m.
Slutpris1 200 SEK
Spegel, empire, 1800-tal
Spegel, empire, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Spegel, omkring år 1900
Spegel, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, Schumann Arzberg, Tyskland
1788
Slutpris400 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Fiollådor 4st, 18/1900-tal
1790
Fiollådor 4st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Stjärnkikare, Lotus
Stjärnkikare, Lotus
Slutpris900 SEK
1792
Slutpris800 SEK
Slutpris400 SEK
Stereoskop, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Parti 8 delar, 18/1900-tal
1795
Parti 8 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Porslin 5 delar, Kina, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris100 SEK