Resegrammofon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1649
Slutpris400 SEK
Snusdosa i silver, 1800-tal
Snusdosa i silver, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Tågsatser 2st, Fleischmann
1651
Tågsatser 2st, Fleischmann
Slutpris400 SEK
Parti servetter i linne
1653
Parti servetter i linne
Slutpris100 SEK
Stomme till förtak, 18/1900-tal
1654
Slutpris700 SEK
Pläd, Klippan of Sweden, Bengt Lindberg
1655
Slutpris300 SEK
Allmogetextilier 11 delar
1656
Allmogetextilier 11 delar
Slutpris700 SEK
Julservis 9 delar
1657
Julservis 9 delar
Slutpris300 SEK
Klotlampa, omkring 1900-talets mitt
1658
Slutpris200 SEK
Bordslampor ett par, Stilarmatur, Tranås
1659
SlutprisInga bud
Vägglampor ett par, Österrike, 1900-talets andra hälft
1660
Slutpris100 SEK
1661
Slutpris400 SEK
Glasblock 2st, Mats Jonasson för Målerås
1662
Slutpris800 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets slut
1663
Slutpris500 SEK
Glaserat lergods 26 delar, Höganäs
1665
Slutpris100 SEK
Ljuslyktor 10st
1666
Ljuslyktor 10st
Slutpris300 SEK
Radiogrammofon, Radiola/LM Ericsson
1668
Slutpris200 SEK
Vinglas 8st, Kosta Boda
1669
Vinglas 8st, Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Vas, Nittsjö, 1900-talets första hälft
1670
Slutpris400 SEK
Sammabundna "Aftonbladet", 1849
1671
Slutpris400 SEK
1672
Slutpris500 SEK
Porslin 18 delar, Villeroy & Boch
1673
Slutpris400 SEK
Konstglas 2 delar, Ulrica Hydman Vallien för Boda
1674
Slutpris200 SEK
Papperskorg, "Rainbow", Servex, 1950/60-tal
1675
Slutpris400 SEK
Göran Hahne (f.1943)
1676
Göran Hahne (f.1943)
SlutprisInga bud
Taklampa, 1900-talets första hälft
1677
Slutpris300 SEK
Skinnväska, Hidesign
1678
Skinnväska, Hidesign
Slutpris700 SEK
Parti 9 delar, mestadels 1900-talets början
1679
Slutpris1 300 SEK
Moccaservis, 1900-talets andra hälft
1680
Slutpris900 SEK
Ljuskrona, Thomas Hellström
1681
Ljuskrona, Thomas Hellström
Slutpris1 400 SEK
Korgmöbel, 1900-talets andra hälft
1682
Slutpris300 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
1683
Slutpris2 100 SEK
Väst med Dala-Floda broderier
1684
Väst med Dala-Floda broderier
Slutpris500 SEK
Glas 15 delar, Tingsgården
1685
Glas 15 delar, Tingsgården
Slutpris100 SEK
Orientaliska föremål 6st
1686
Orientaliska föremål 6st
Slutpris100 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
1687
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Belysning 4 delar, 1950/60-tal
1688
Slutpris500 SEK
Dag Peterson
1689
Dag Peterson
Slutpris400 SEK
Kohud
1690
Kohud
Slutpris500 SEK
Kohud
Kohud
Slutpris600 SEK
Kohud
1692
Kohud
Slutpris500 SEK
Kalvfäll
1693
Kalvfäll
Slutpris200 SEK
Tyngtäcke, Cura
1694
Tyngtäcke, Cura
Slutpris400 SEK
Solur, 1900-tal
Solur, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Skinnväska, The Bridge, England
1696
Slutpris500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
1698
Slutpris200 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK