Figuriner 6st, Spanien
Figuriner 6st, Spanien
Slutpris400 SEK
Trappräcke, 2000-tal
Trappräcke, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Parti fickknivar
Parti fickknivar
Slutpris1 300 SEK
Dalahästar 6st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Kaffeservisdelar, "Linnea", Hackefors
Slutpris300 SEK
Fönster med blyspröjs 4st, 1900-tal
1545
Slutpris600 SEK
Amfora med kopp och bricka, Calegaro, Italien
1546
Slutpris100 SEK
Gardintillbehör 6 delar, 1800-tal
1547
Slutpris1 000 SEK
Hättor ett par
1548
Hättor ett par
Slutpris100 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
1549
Slutpris200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Korgar 2st, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Keramik 4 delar
Keramik 4 delar
Slutpris200 SEK
1554
Slutpris700 SEK
Grafiska blad 2st, bl.a. daterat 1825
Slutpris300 SEK
Avvägningsinstrument, F.R.J.Berg, Stockholm
Slutpris500 SEK
Parti vapenkuriosa
Parti vapenkuriosa
Slutpris700 SEK
Fönster 7 delar, 18/1900-tal
1559
Fönster 7 delar, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Matservis, "Polar", Magnor, Norge
1560
Slutpris100 SEK
Parti silversmycken, m.m.
Parti silversmycken, m.m.
Slutpris900 SEK
Cloissonearbeten 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Porslin 5 delar, Kina/Japan, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Emblem, Stora Kopparberg, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Syltkrukor 8st, Höganäs
1565
Syltkrukor 8st, Höganäs
Slutpris500 SEK
1566
Slutpris900 SEK
Vas, Japan, 1800-tal
Vas, Japan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Vinglas 6st, "Street", Gunnar Cyrén för Orrefors
1568
Slutpris100 SEK
Ytterfoder 6st, "Suvi", Arabia
1569
Slutpris400 SEK
Lennart Sand (f.1946)
1570
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris200 SEK
Lennart Sand (f.1946)
1571
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris200 SEK
Oidentifierad konstnär
1572
Oidentifierad konstnär
Slutpris300 SEK
Oidentifierad konstnär
1573
Oidentifierad konstnär
Slutpris100 SEK
Kandelaber, "Nordic Light", Jonas Grundell för Designhouse
1574
Slutpris400 SEK
Ingrid Almquist (1915-1993)
1575
Ingrid Almquist (1915-1993)
Slutpris300 SEK
Soffbord, Knoll International, Nordiska Kompaniet, 1964
1576
Slutpris1 300 SEK
1577
Slutpris1 800 SEK
Knut Ander
1578
Knut Ander
Slutpris100 SEK
Taklampa, Lamp Gustaf/Italien
1579
Taklampa, Lamp Gustaf/Italien
Slutpris500 SEK
Kameror, Canon
1580
Kameror, Canon
Slutpris900 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
1581
Slutpris600 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets slut
1582
Slutpris400 SEK
Skylt, "Medlem av Sveriges antik och konsthandlarförening"
1583
Slutpris300 SEK
Böcker 3st, rörande dalmåleri
1586
Böcker 3st, rörande dalmåleri
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 2st, omkring år 1900
1587
Slutpris200 SEK
Handknuten matta, Indo Kirman
1588
Handknuten matta, Indo Kirman
Slutpris400 SEK
1589
Slutpris300 SEK
Alexander Roos
1590
Alexander Roos
Slutpris100 SEK