Figuriner 6st, Spanien
Slutpris400 SEK
Trappräcke, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Parti fickknivar
Slutpris1 300 SEK
Dalahästar 6st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Kaffeservisdelar, "Linnea", Hackefors
Slutpris300 SEK
1545
Fönster med blyspröjs 4st, 1900-tal
Slutpris600 SEK
1546
Amfora med kopp och bricka, Calegaro, Italien
Slutpris100 SEK
1547
Gardintillbehör 6 delar, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
1548
Hättor ett par
Slutpris100 SEK
1549
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Korgar 2st, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Keramik 4 delar
Slutpris200 SEK
1554
Slutpris700 SEK
Grafiska blad 2st, bl.a. daterat 1825
Slutpris300 SEK
Avvägningsinstrument, F.R.J.Berg, Stockholm
Slutpris500 SEK
Parti vapenkuriosa
Slutpris700 SEK
1559
Fönster 7 delar, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
1560
Matservis, "Polar", Magnor, Norge
Slutpris100 SEK
Parti silversmycken, m.m.
Slutpris900 SEK
Cloissonearbeten 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Porslin 5 delar, Kina/Japan, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Emblem, Stora Kopparberg, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
1565
Syltkrukor 8st, Höganäs
Slutpris500 SEK
1566
Slutpris900 SEK
Vas, Japan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
1568
Vinglas 6st, "Street", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris100 SEK
1569
Ytterfoder 6st, "Suvi", Arabia
Slutpris400 SEK
1570
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris200 SEK
1571
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris200 SEK
1572
Oidentifierad konstnär
Slutpris300 SEK
1573
Oidentifierad konstnär
Slutpris100 SEK
1574
Kandelaber, "Nordic Light", Jonas Grundell för Designhouse
Slutpris400 SEK
1575
Ingrid Almquist (1915-1993)
Slutpris300 SEK
1576
Soffbord, Knoll International, Nordiska Kompaniet, 1964
Slutpris1 300 SEK
1577
Slutpris1 800 SEK
1578
Knut Ander
Slutpris100 SEK
1579
Taklampa, Lamp Gustaf/Italien
Slutpris500 SEK
1580
Kameror, Canon
Slutpris900 SEK
1581
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
1582
Bordslampor 2st, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
1583
Skylt, "Medlem av Sveriges antik och konsthandlarförening"
Slutpris300 SEK
1586
Böcker 3st, rörande dalmåleri
Slutpris700 SEK
1587
Ljusstakar 2st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
1588
Handknuten matta, Indo Kirman
Slutpris400 SEK
1589
Slutpris300 SEK
1590
Alexander Roos
Slutpris100 SEK