10 band, "Svenska adels ättartavlor"
Slutpris700 SEK
Martin Säflund (1894-1976)
SlutprisInga bud
Thage Lundström Björn
SlutprisInga bud
Rune Persson
Slutpris600 SEK
Ragnar Magnergård (f.1947)
Slutpris100 SEK
Spegel, jugend, tidigt 1900-ötal
Slutpris900 SEK
Curt Hamne (f.1943)
Slutpris200 SEK
Curt Hamne (f.1943)
Slutpris500 SEK
Kista, troligen östeuropa
Slutpris1 600 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Bestick 11 delar, Frankrike, bl.a. Melron
Slutpris300 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Maria Köhl, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Ytterfoder 6st, Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Fickknivar 18st, bl.a. tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Curt Taarnvang
Slutpris100 SEK
Papperskorg, Servex, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Parti Tintin-kuriosa
Slutpris300 SEK
Karaff, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Figuriner 3st
Slutpris200 SEK
Sparbössor 4st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Silver 6 delar, mestadels 1800-tal
Slutpris800 SEK
Stickade vantar ett par, Dala-Floda
Slutpris500 SEK
Sängramar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Knivar med slida 6st
Slutpris2 300 SEK
Örhängen ett par, Efva Attling, sterlingsilver
Slutpris600 SEK
Parti mynt, mestadels svenska silvermynt
Slutpris1 100 SEK
Coccie Van Duyn
SlutprisInga bud
SlutprisInga bud
Okänd konstnär, Italien
Slutpris700 SEK
Spisugnslucka, J&C.Bolinders, Stockholm
Slutpris100 SEK
Porslin 10 delar, Kina, 19/2000-tal
SlutprisInga bud
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1910
Slutpris400 SEK
Mynt, 5 öre, Sverige, 1927
Slutpris400 SEK
Metallföremål 5st, mestadels 1800-tal
Slutpris300 SEK
Alexander Roos
Slutpris100 SEK
Figuriner 6st, bl.a. Bassano, England
Slutpris200 SEK
Gungstol för barn, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Linnelakan 7st
Slutpris400 SEK
Planscher 8st, Norstedt & Söner
Slutpris1 800 SEK
SlutprisInga bud
Vapen 4 delar
Slutpris700 SEK
1536
Brita Horn
Slutpris100 SEK
Flaskback, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Parti korkskruvar, m.m. bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
1539
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK