1595
Käppar 3st, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
1596
Parti porslin, mestadels 1800-tal
Slutpris500 SEK
1597
Dalahästar 2st, Grannas samt Nils Olsson
Slutpris500 SEK
1598
2 band, "Svenska Folket", August Strindberg, tryckt bl.a. 1882
Slutpris100 SEK
1599
Smycken 6 delar, bl.a. silver
Slutpris500 SEK
Leksaker 5 delar
Slutpris16 000 SEK
1601
Slutpris800 SEK
1602
Golvvas, Kina, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Stefan W. Igelström (f.1953)
Slutpris100 SEK
1605
Smycken 7 delar
Slutpris600 SEK
1606
3 band, "Orsa - en sockenbeskrivning", 1950-tal
SlutprisInga bud
1607
Parti filmisar
Slutpris500 SEK
1608
Spegel, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
1609
Irishcoffeeglas 9st, "Tsaikka", Iittala
Slutpris300 SEK
1610
Matservisdelar, Höganäs
Slutpris400 SEK
Handknutna mattor 2st, orientalisk
Slutpris400 SEK
1612
Bestickservisdelar, Gense
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
1614
Slutpris2 200 SEK
1615
Ljusstakar ett par, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Slutpris200 SEK
1616
Gruvlyktor ett par, British Coal Mining co., 19/2000-tal
Slutpris700 SEK
1617
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
1618
Hugo Ståhle
Slutpris100 SEK
1619
Tråg 2st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
1620
Parti keramik, mestadels Italien
Slutpris200 SEK
1621
Serveringskannor 2st, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
1624
Ljusinsläpp 5st, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
1625
Ytterfoder 5st, mestadels Nittsjö
Slutpris200 SEK
1627
Emaljerad gryta, Cyril Lignac
Slutpris400 SEK
1628
Stol, Torsten Claesson, Steneby, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 600 SEK
1629
Handknuten matta, Pakistan
Slutpris400 SEK
1630
Städ med 5st tänger
Slutpris1 000 SEK
1631
Silver 8 delar
Slutpris1 500 SEK
1633
Värdemynt i silver 5st, Sverige
Slutpris900 SEK
1634
Slutpris400 SEK
1635
Båtpropellrar 3st
Slutpris700 SEK
1636
Nautiska föremål 3st
Slutpris800 SEK
1637
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris100 SEK
1638
Koffert, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
1639
Waldemar Sjölander (1906-1988)
Slutpris100 SEK
1640
Smycken 2 delar
Slutpris200 SEK
1641
Figuriner 4st, Spanien
Slutpris400 SEK
1642
Väggfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
1643
Resegrammfon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
1644
Kuverttallrikar 12st
Slutpris200 SEK
1645
Glas och kristall 6 delar
Slutpris400 SEK
1646
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
1647
Parti socklar och ställ, Asien, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris400 SEK