Käppar 3st, 18/1900-tal
1595
Käppar 3st, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Parti porslin, mestadels 1800-tal
1596
Slutpris500 SEK
Dalahästar 2st, Grannas samt Nils Olsson
1597
Slutpris500 SEK
2 band, "Svenska Folket", August Strindberg, tryckt bl.a. 1882
1598
Slutpris100 SEK
Smycken 6 delar, bl.a. silver
1599
Smycken 6 delar, bl.a. silver
Slutpris500 SEK
Leksaker 5 delar
Leksaker 5 delar
Slutpris16 000 SEK
1601
Slutpris800 SEK
Golvvas, Kina, 1900-talets slut
1602
Slutpris100 SEK
Stefan W. Igelström (f.1953)
Stefan W. Igelström (f.1953)
Slutpris100 SEK
Smycken 7 delar
1605
Smycken 7 delar
Slutpris600 SEK
3 band, "Orsa - en sockenbeskrivning", 1950-tal
1606
SlutprisInga bud
Parti filmisar
1607
Parti filmisar
Slutpris500 SEK
Spegel, barockstil, omkring år 1900
1608
Slutpris200 SEK
Irishcoffeeglas 9st, "Tsaikka", Iittala
1609
Slutpris300 SEK
Matservisdelar, Höganäs
1610
Matservisdelar, Höganäs
Slutpris400 SEK
Handknutna mattor 2st, orientalisk
Slutpris400 SEK
Bestickservisdelar, Gense
1612
Bestickservisdelar, Gense
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
1614
Slutpris2 200 SEK
Ljusstakar ett par, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
1615
Slutpris200 SEK
Gruvlyktor ett par, British Coal Mining co., 19/2000-tal
1616
Slutpris700 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
1617
Slutpris300 SEK
Hugo Ståhle
1618
Hugo Ståhle
Slutpris100 SEK
Tråg 2st, allmoge, 18/1900-tal
1619
Slutpris600 SEK
Parti keramik, mestadels Italien
1620
Slutpris200 SEK
Serveringskannor 2st, 1900-talets början
1621
Slutpris500 SEK
Ljusinsläpp 5st, 18/1900-tal
1624
Ljusinsläpp 5st, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Ytterfoder 5st, mestadels Nittsjö
1625
Slutpris200 SEK
Emaljerad gryta, Cyril Lignac
1627
Emaljerad gryta, Cyril Lignac
Slutpris400 SEK
Stol, Torsten Claesson, Steneby, omkring 1900-talets mitt
1628
Slutpris1 600 SEK
Handknuten matta, Pakistan
1629
Handknuten matta, Pakistan
Slutpris400 SEK
Städ med 5st tänger
1630
Städ med 5st tänger
Slutpris1 000 SEK
Silver 8 delar
1631
Silver 8 delar
Slutpris1 500 SEK
Värdemynt i silver 5st, Sverige
1633
Slutpris900 SEK
1634
Slutpris400 SEK
Båtpropellrar 3st
1635
Båtpropellrar 3st
Slutpris700 SEK
Nautiska föremål 3st
1636
Nautiska föremål 3st
Slutpris800 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
1637
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris100 SEK
Koffert, omkring år 1900
1638
Koffert, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Waldemar Sjölander (1906-1988)
1639
Slutpris100 SEK
Smycken 2 delar
1640
Smycken 2 delar
Slutpris200 SEK
Figuriner 4st, Spanien
1641
Figuriner 4st, Spanien
Slutpris400 SEK
Väggfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
1642
Slutpris700 SEK
Resegrammfon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1643
Slutpris500 SEK
Kuverttallrikar 12st
1644
Kuverttallrikar 12st
Slutpris200 SEK
Glas och kristall 6 delar
1645
Glas och kristall 6 delar
Slutpris400 SEK
Pallar ett par, 1900-talets andra hälft
1646
Slutpris700 SEK
Parti socklar och ställ, Asien, bl.a. 18/1900-tal
1647
Slutpris400 SEK