Stor skål, 1800-tal
1905
Stor skål, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Parti kameror
1906
Parti kameror
Slutpris500 SEK
1907
Slutpris200 SEK
Fårullsfodrad rock, Hide Society, Kanada
1908
Slutpris600 SEK
Herbarium, 1900-talets första hälft
1909
Slutpris700 SEK
Yxor 3st
1910
Yxor 3st
Slutpris600 SEK
1911
Slutpris700 SEK
Glas 18 delar
1912
Glas 18 delar
Slutpris100 SEK
Dörrar 2st, 17/1800-tal
1913
Dörrar 2st, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
1914
Slutpris600 SEK
1915
Slutpris400 SEK
Irishcoffeeglas 6st, Orrefors
1916
Irishcoffeeglas 6st, Orrefors
Slutpris400 SEK
Parti frimärkshäften
1917
Parti frimärkshäften
Slutpris100 SEK
Ytterfoder 6st, 1900-talets andra hälft
1918
Slutpris100 SEK
Minkpäls, Sagamink
1919
Minkpäls, Sagamink
Slutpris500 SEK
Akustisk gitarr, Hans Persson, Lugnås
1920
Slutpris800 SEK
Okänd konstnär, daterad (18)87
1921
Slutpris500 SEK
Bestickschatull
1922
Bestickschatull
Slutpris200 SEK
Hans Wigert (1932-2015)
1923
Hans Wigert (1932-2015)
Slutpris200 SEK
Textila handtryck 2st, Jobs, Leksand
1924
Slutpris1 000 SEK
Pendelur, gustaviansk stil, Westerstrand, 1900-tal
1925
Slutpris100 SEK
Näverlur, daterad 1972
1926
Näverlur, daterad 1972
Slutpris300 SEK
Systemkamera, Chinon, CM-5
1928
Systemkamera, Chinon, CM-5
Slutpris100 SEK
Matsked, silver, 1800-tal
1929
Matsked, silver, 1800-tal
Slutpris200 SEK
1930
Slutpris500 SEK
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
1937
Slutpris600 SEK
1938
Slutpris500 SEK
Bägare 2st, silver
1948
Bägare 2st, silver
Slutpris2 400 SEK
Draghandtag 25st, Stil 555
1949
Draghandtag 25st, Stil 555
SlutprisInga bud
Parti kameradetaljer, m.m.
1950
Parti kameradetaljer, m.m.
Slutpris1 300 SEK
1951
Slutpris300 SEK
Tavlor 3 delar
1953
Tavlor 3 delar
Slutpris200 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
1954
Slutpris800 SEK
Glasservisdelar, Boda, 1900-talets andra hälft
1955
Slutpris300 SEK
Utebelysning 4 delar, 1900-talets andra hälft
1956
Slutpris400 SEK
Militära mössor 3 delar, Sverige
1957
Slutpris400 SEK
Kaffekoppar med fat 12st, "Reimari", Arabia
1958
Slutpris200 SEK
Pall, 19/2000-tal
1959
Pall, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Parti kuriosa, mestadels rörande Falun
1960
Slutpris800 SEK
Okänd konstnär, daterad (18)98
1961
Slutpris200 SEK
Parti diverse, mestadels 18/1900-tal
1962
Slutpris200 SEK
Militärmössor 2st, bl.a. Sovjetunionen
1963
Slutpris300 SEK
Äldre rep
1964
Äldre rep
Slutpris700 SEK
Parti konstböcker
1965
Parti konstböcker
Slutpris300 SEK
Parti böcker, rörande rysk konst
1966
Slutpris300 SEK
Herrbetjänt, 1900-talets andra hälft
1967
Slutpris200 SEK
Parti mässingsföremål
1968
Parti mässingsföremål
Slutpris600 SEK
Ram, omkring år 1900
1970
Ram, omkring år 1900
Slutpris200 SEK