Kubbstol med pall, 1900-tal
1973
Kubbstol med pall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Slutpris400 SEK
Parti frimärken
1979
Parti frimärken
Slutpris1 300 SEK
Stormlyktor 2st
1980
Stormlyktor 2st
Slutpris500 SEK
Parti barnkläder, m.m.
1981
Parti barnkläder, m.m.
Slutpris100 SEK
Parti dräktdelar
1982
Parti dräktdelar
Slutpris1 600 SEK
Smycken 2 delar, silver
1983
Smycken 2 delar, silver
Slutpris600 SEK
Keramik 5 delar
1984
Keramik 5 delar
Slutpris100 SEK
Blåtonat glas 15 delar
1985
Blåtonat glas 15 delar
Slutpris600 SEK
Gardiner ett par, allmogestil
1990
Gardiner ett par, allmogestil
Slutpris500 SEK
Keramik 9 delar
1991
Keramik 9 delar
Slutpris700 SEK
Luta, Levin
1992
Luta, Levin
Slutpris300 SEK
1993
Slutpris300 SEK
Väggur, 18/1900-tal
1994
Väggur, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Glas 12 delar
1995
Glas 12 delar
Slutpris900 SEK
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
1996
Slutpris100 SEK
Knappdragspel, Hagström, Granesso
1997
Slutpris300 SEK
Vattentunna, 1900-talets slut
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
1999
Slutpris700 SEK
2000
Slutpris600 SEK
Stor svepask med lock, 18/1900-tal
2001
Slutpris300 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
2002
Slutpris200 SEK
Fönster 7st, 1800-tal
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
2004
Slutpris100 SEK
2005
Slutpris200 SEK
2006
Slutpris200 SEK
Handknuten matta, Iran
2007
Handknuten matta, Iran
Slutpris500 SEK
Handknuten matta, Pakistan
2008
Handknuten matta, Pakistan
Slutpris300 SEK
Flossamatta, omkring 1900-talets mitt
2009
Slutpris400 SEK
Pälsjacka, Sagamink
2010
Pälsjacka, Sagamink
Slutpris300 SEK
Keramik 8 delar
2011
Keramik 8 delar
Slutpris700 SEK
Parti 11 delar
2012
Parti 11 delar
Slutpris600 SEK
Parti glas, Iittala
2013
Parti glas, Iittala
Slutpris900 SEK
Parti ytterfoder
2014
Parti ytterfoder
Slutpris700 SEK
Klocketuier 5st
Klocketuier 5st
Slutpris700 SEK
Glas 12 delar
2016
Glas 12 delar
Slutpris300 SEK
Handknuten matta, Pakistan
2017
Handknuten matta, Pakistan
Slutpris500 SEK
2018
Slutpris300 SEK
Ytterfoder, Gefle, 1900-talets första hälft
2019
Slutpris600 SEK
2020
Slutpris100 SEK
Dockhus, 1900-tal
2021
Dockhus, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Soffkrön 3st, 1800-tal
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Glas och kristall 9 delar, mestadels Orrefors samt Kosta
2023
Slutpris300 SEK
Glas 18 delar
2024
Glas 18 delar
Slutpris100 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
2025
Vinglas 11st, remmarmodell
Slutpris100 SEK
Parti ullplädar, bl.a. Viola Gråsten för Tidstrand
2026
Slutpris300 SEK
Lakan 10 delar
2027
Lakan 10 delar
Slutpris300 SEK