1850
Taklampor 4st, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
1851
Ytterfoder 6st, mestadels Upsala Ekeby
Slutpris200 SEK
1852
Knappdragspel, Gabbanelli, Castel Fidardo, Italien
Slutpris1 100 SEK
1853
Slutpris600 SEK
1855
Böcker 6st, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
1856
Mässing 13 delar
Slutpris400 SEK
1857
Slutpris600 SEK
1858
Slutpris400 SEK
1859
Parti linneservetter
Slutpris300 SEK
1860
Slutpris1 000 SEK
1861
Trappstolar 2st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
1862
Ljudanläggning 2 delar, Pioneer
Slutpris300 SEK
1863
Vindflöjel, Käck & Hedbys, Leksand
Slutpris700 SEK
1864
Vägghylla, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
1865
Slutpris400 SEK
1866
Slutpris500 SEK
1867
Parti 14 delar
Slutpris600 SEK
1868
Parti planscher
Slutpris200 SEK
1869
QLED-Tv, Samsung, QE55Q77AAT
Slutpris2 100 SEK
1870
Grafik 8 delar
Slutpris200 SEK
1871
Trädgårdskamin, Weber
Slutpris500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
1873
Grafiska blad 8st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
1874
Staffli, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
1875
PA-högtalare, Malone
Slutpris700 SEK
1876
Matservis, troligen Tyskland
Slutpris300 SEK
1877
Julporslin 4 delar
Slutpris200 SEK
1878
Keramik 2 delar
Slutpris100 SEK
1879
Ryamatta, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
1880
Serveringskanna, Sarreguemines, Frankrike
Slutpris500 SEK
1881
Solglasögon, Ray-Ban
Slutpris300 SEK
1882
Uppsatsskål, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
1883
Våg, Mettler Toledo
Slutpris400 SEK
1884
Parti dräktdelar, m.m.
Slutpris300 SEK
1887
Spritkök 3st
Slutpris1 400 SEK
1888
Minkpäls
Slutpris300 SEK
1891
Minkpäls
Slutpris700 SEK
Slutpris4 400 SEK
1893
Klarinett, Martin Fres, Paris, Frankrike
Slutpris300 SEK
1894
Balansvågar 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
1895
Lampkupor 3st samt ampel, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
1896
Stengods 2 delar, Tue Poulsen, Danmark
Slutpris100 SEK
1899
Bonad, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
1900
Slutpris400 SEK
1901
Bordsspegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
1902
Fiol, Stradivarius-kopia
Slutpris500 SEK
1903
Stengods 4 delar, Höganäs
Slutpris100 SEK
1904
Kuverttallrikar 7st, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK