Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Sanssouci", Rosenthal
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, Greaves and Thomas, England, 1960-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Barglob, 1900-talets slut
Barglob, 1900-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvspegel, "Roulette", Nybrofabriken, Fröseke, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Divan, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Sminkmöbel, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
464
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Slutpris13 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Fickur, Omega
Fickur, Omega
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Plaketter ett par, Kina, 1900-tal
469
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bläckställ ett par, "Musselmalet", Royal Copenhagen
480
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Miniatyrmålning, 1800-tal
481
Miniatyrmålning, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder, omkring år 1900
482
Ytterfoder, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, "Liljan", Ivar Åhlenius Björck för Ystad Metall
483
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, EOS, Jönköping, 1900-talets första hälft
484
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fickur, Omega Watch co.
485
Fickur, Omega Watch co.
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Gusums Bruk, no.22
486
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Dräktjacka, Dala-Floda
487
Dräktjacka, Dala-Floda
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Silvermedaljer 18 delar
488
Silvermedaljer 18 delar
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
489
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrambandsur, Perfecta, 18k
490
Herrambandsur, Perfecta, 18k
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Skål, "Reef", Kjell Engman för Kosta Boda
491
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, Nittsjö
492
Figurin, Nittsjö
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Leksaksmotorcykel, Technofix, Tyskland
493
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Enstensring i 18k
494
Enstensring i 18k
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
495
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
496
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Glasservisdelar 18st, "Essence", Iittala
497
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar, "Gaissa", Iittala
498
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor ett par, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Moped, Monark, 1960-tal
Moped, Monark, 1960-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Rakknivsskrin, daterat 1874
Rakknivsskrin, daterat 1874
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Starkvinsglas 5st, efter antik förlaga
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Hänge i 18k
Hänge i 18k
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Dräktbroscher 2st, södra Sverige, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Fönster ett par, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Stor bulkruka, 1800-tal
Stor bulkruka, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Soppslev, silver, 1809
Soppslev, silver, 1809
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar, "Säby", Gerda Strömberg för Strömbergshyttan
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Fat i tenn, barock, 1723
Fat i tenn, barock, 1723
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Brosch i 18k röd- samt vitguld
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Dalahäst, Rick Rolander
Dalahäst, Rick Rolander
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahäst, Dick Rolander
Dalahäst, Dick Rolander
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 2st, Inger och Bernt Jacobsson, Rättvik
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK