Bokskåp, 1800-talets slut
Bokskåp, 1800-talets slut
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Taburetter ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtölj, "Läckö hög", Ingemar Thillmark för OPE Möbler
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Casonne, sydeuropa, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första del
Slutpris6 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, funkis, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1799
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, Klaesons Möbler, Fjugesta
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Fästmanssoffa med kungligt monogram, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvhylla, String, 1950/60-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer med fotpall ett par, "Vellino", BD-Möbler, 2000-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Bokhyllor ett par, Ulferts, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, "Stockholm", IKEA, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Taburett, gustaviansk, omkring år 1800
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Spelbord, rokoko, 1700-tal
Spelbord, rokoko, 1700-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Salskåp, 1700-tal
Salskåp, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöljer ett par, nyrenässans, omkring år 1900
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, gustavianskt Stockholmsarbete utav Johan Erik Höglander
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1777
Kista, allmoge, daterad 1777
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1782
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar 3st, Klaesons Möbelfabrik, Fjugersta
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Pallar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris10 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bröllopsstolar ett par, allmoge, daterade 1848
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, Svante Skogh, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Dagbädd, Asien, 1900-tal
Dagbädd, Asien, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstol, Grythyttan Stålmöbler
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 2000-tal
Vägghylla, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Bord, allmoge, 17/1800-tal
Bord, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, brutalistisk stil, troligen Spanien, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Barvagn, 1900-tal
Barvagn, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK