Halslås, silver, 1700-tal
Halslås, silver, 1700-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Spindelur, 17/1800-tal
Spindelur, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Speldosa, Symphonion, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, daterat 1776
Slutpris100 000 SEK
Värdering30 000 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris26 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Matbord, "AT-312", Hans J. Wegner för Andreas Tuck, Danmark
Slutpris12 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, daterat 1786
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Eva", Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
307
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Hälsingland, 17/1800-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 1991
Slutpris6 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Skåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1827
Slutpris20 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Clubfåtöljer ett par, 1920/30-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, Greaves and Thomas, England, 1960-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
Fällbord, rokoko, 1700-tal
Fällbord, rokoko, 1700-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtölj, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris9 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Skrivbordsstol, "EA 117", Charles & Ray Eames, tillverkad hos ICF
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Kolonn, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Hörnskänk, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1850
Skåp, allmoge, daterat 1850
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Karmstolar ett par, rokoko, 1700-talets andra hälft
323
Slutpris8 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar ett par, gustavianska, 1700-talets slut
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöj, "Teve", Alf Svensson för Ljungs Industrier, Malmö, 1950-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffbord, "Y805", Alvar Aalto, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, "Primo", Yngve Ekström för Swedese, 2015
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Kista, allmoge, Bjursås, Dalarna, daterad 1852
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, Stjärnsund, Johan Goude, 1900-talets början
336
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Soffa med fotpall
Soffa med fotpall
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Bokskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Klockskåp, allmoge, 1800-tal
Klockskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Bokhyllor 2st, "Domi Monté", Nils Jonsson för Troeds
Slutpris2 900 SEK
Värdering4 000 SEK
Stolar 4st, 1950/60-tal
Stolar 4st, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Pallar 4st, "Dole", IKEA, Gillis Lundgren
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1833
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1791
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 SEK
Fåtölj, "Ingrid", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivbord, Gunnar Nielsen Tibergaard, Danmark, 1960-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Vellino", BD-Möbler, 2000-tal
Slutpris6 200 SEK
Värdering3 000 SEK