Dalahäst, 19/2000-tal
564
Dalahäst, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bestickservisdelar, "Parad", GAB, Stockholm
565
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
Skålfat, barock, 16/1700-tal
566
Skålfat, barock, 16/1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Teskedar 12st, silver, Danmark, 1920
567
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
568
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
569
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Käpp, allmoge, 1800-tal
570
Käpp, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
571
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Spelhorn 3st, allmoge, 17/1800-tal
572
Slutpris8 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Antik käpp
573
Antik käpp
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Hornarbeten 3st, 1800-tal
574
Hornarbeten 3st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bordsskedar 6st, silver, "Svensk Rund", C.G.Hallberg
575
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Nycklar 12st, flertalet 1700-tal
576
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Clair de Lune", Rörstrand
577
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Leksaksmotorcykel, Technofix, Tyskland
578
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
579
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Dräktdelar för kvinna, Gagnef
580
Dräktdelar för kvinna, Gagnef
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
581
Madeleine Pyk (f.1934)
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Smörask, 1800-tal
582
Smörask, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Silver 12 delar, "Prinsess", "Victoria", "Carl Philip", m.m.
583
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Bestickservisdelar 12st, silver, "Vasa"
584
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 500 SEK
Teskedar 9st, sterlingsilver, "Diana", C.G.Hallberg
585
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Bestickservisdelar 10st, silver, "Prins Albert"
586
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestick 35 delar, silver
587
Bestick 35 delar, silver
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 SEK
Porslin 2 delar, Kina
588
Porslin 2 delar, Kina
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
589
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
590
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Gunghäst, 1900-talets första del
591
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Takplafonder ett par, Le Klint, Danmark
592
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Rörstrand, omkring år 1900
593
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Silvermynt, halvdollar, USA, 1936
594
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
595
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampor ett par, 1900-tal
Bordslampor ett par, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Mathilde Wigert-Österlund (1873-1943)
597
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vaser 2st, Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Italien, 1900-talets andra hälft
599
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
600
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Vicke Lindstrand för Ekeby
601
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Brevkortsalbum med ca.168st brevkort, mestadels tidigt 1900-tal
603
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
604
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Smycken 4 delar, Karl Laine, Finland
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Svarvskål, allmoge, 17/1800-tal
606
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Tantalus, tidigt 1900-tal
607
Tantalus, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fodral med 6st rakknivar, omkring år 1900
608
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, omkring 1900-talets mitt
609
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
610
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Uppläggningsfat 2st, "Blå blomster", Royal Copenhagen, Danmark
611
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK