1460
Leksaksbilar 19st, Corgi Toys
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
1464
Parti rostfritt, m.m.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1465
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1467
Böcker 15st
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Soff- samt sidobord, Englesson
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, Italien, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Hyacinthvaser 6st, bl.a. Riihimäen, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Alma Hayden
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Trappmatta, trasteknik
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Väggur, LM Ericsson, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fotpall, empire, 1800-talets första häflt
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Knoppbräden 4st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Jacka, "Classic V2", Versace, Italien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Jenny Stigsdotter-Nilsson (f.1972)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Hattställ 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Mat- och kaffeservis, Svaneholm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Luftpistol, Tell 3, Venus Waffenwerk
Slutpris7 000 SEK
Värdering400 SEK
Handfat, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Lergods 7 delar, Nittsjö
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
10 band, "Nordens Flora", 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Ljusplafond, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 500 SEK
Olle Hanspers (1923-2012)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Folke Karlsson
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Silver 13 delar
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Läderarbeten 6st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Rotarbeten 10st, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Sedlar 8st, Sverige
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Dessertglas 12st, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Nysilverföremål 11 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fönster, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Evert Grynning
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tändsticksställ 6st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Press, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK