Glas 15st
1641
Glas 15st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti 12 delar
1642
Parti 12 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, Rörstrand, bl.a. "Istanbul", "Spets", 1800-tal
1643
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1644
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
TV-möbel, Linnet & Laursen, 1950-tal
1645
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figurgrupp med neapelliknande stämpel
1647
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Jakttrofé, daterad 1962
1648
Jakttrofé, daterad 1962
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, daterad 1933
1649
Okänd konstnär, daterad 1933
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti pennor
Parti pennor
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
1651
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
1652
Skåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
1653
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Klarinett, Thibouville, Frankrike
1654
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, 1900-talets första del
1655
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti böcker
1657
Parti böcker
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsbrickor 2st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
1662
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Delar till hylla, bl.a. String, 1950/60-tal
1665
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, omkring år 1900
1670
Spegel, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Stolar ett par, 1800-tal
1671
Stolar ett par, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Handfat med blandare, IFÖ, 1900-talets första hälft
1675
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bakbordsskiva, allmoge, 1800-tal
1676
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 2 delar
1677
Koppar 2 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets senare del
1678
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Parti leksaksbilar, mestadels Lesney, England
1683
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Hattar med lådor 3st
1690
Hattar med lådor 3st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vandringsstavar 3st, bl.a. daterade 1910, 1913
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Parti kameradetaljer
1692
Parti kameradetaljer
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Bilbana, Märklin, Sprint
1693
Bilbana, Märklin, Sprint
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Parti militära knappar, m.m.
1694
Parti militära knappar, m.m.
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ullplädar 6st, troligen Tidstrand
1696
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Filt, "Junior-Filt", Tidstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Glasservis, 1900-talets första hälft
1698
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Kar till kryddhylla 8+8, Orrefors
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Plädar 3st, "Snark", Viola Gråsten för Tidstrand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor ett par, Globen Belysning
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Mangelbräden 2st, allmoge, bl.a. daterat 1765
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Tråg 5st, allmoge, bl.a. daterat 1896
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Parti korkskruv, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1706
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Bilor 2st, 17/1800-tal
1707
Bilor 2st, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Emaljmålat glas 29 delar, bl.a. Johansfors
1708
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Lampskärmar 5st, Jobs, Leksand
1709
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti hattställ, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Klotformade ljus 29st
Klotformade ljus 29st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti zink och emaljerade föremål, bl.a. Kockums
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Skylt, Samfod, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK