Matservisdelar, "Ranka", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1406
Lås, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1407
Figuriner 2st
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
1408
Keramik 8 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1409
Skedar i silver 9st
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1410
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
1411
Delar till vägghyllor, mestadels String, 1950/60-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Vävd bård
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glödlampor 3st, Tapio Wirkkala för Airam
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Munspel 6st, bl.a. Hohner
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1417
Parti orientaliska föremål
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1419
Parti dockskåpsmöbler, bl.a. Tuna-Kullan
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
1420
Stormlyktor 3st, Anchor samt Primus 930
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1421
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kopparstick 2st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1423
Kryddhylla, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
1424
Verktygsvagn, Cocraft
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Gipsskulpturer 2st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1426
Ripsmattor 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Civ Palmgren
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1429
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Vitrinskåp i miniatyr, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1431
Parti leksaker
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 000 SEK
1432
Grindar ett par, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1434
Golvlampa, Einar Bäckström, Malmö, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Pallar 4st, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
1438
Parti 10 delar
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1439
Byggsatser 9st, bl.a. Revel, Monogram
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Hundfiguriner 6st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ramar 11st, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1443
Parti samlarbilder, Coralli
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1444
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1446
Holger Bäckström & Bo Ljungberg (Beck & Jung)
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1447
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
1450
Sveparbeten 3st, bl.a. daterat 1990/2001
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1452
Träskurna figurer 3st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar i nysilver, "Vasa"
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ratt, Italvolanti, Italien
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Astri Aasen (1875-1935)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
1457
Vägglampor ett par, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Grafik 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1459
Ljusstake, "Julottestake", Järvsö, daterad 1995
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK