Servisdelar, "Blå Blom", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Figuriner 2st, Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Kandelabrar ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1235
Knivar med slida 3st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti 7 delar, 18k
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 500 SEK
1238
Fågelbur, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1239
Dräktdelar för kvinna 3 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spillkum 2st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägghängare 2st, Dekorativ, Skogslunds Metallgjuteri
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Plättlagg, Krokfors Bruk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Medaljer och pins 5 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsbrickor 3st, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
1248
Flaskställ, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Glas 26 delar, Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kryddburkar 5st, "Arom", Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Lokor ett par, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Flaskback, Falu Ångbryggeri, 1949
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ångtraktor, Wilesco, Vässtyskland
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Samling med botanikböcker, 18- samt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Tekanna, Rolf Sinnemark för Rörstrand
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Helge Andersson
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Serietidningar 11st, Pelle Svanslös, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1267
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 5 delar, Marianne Westman för Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Plast 7 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1270
Guldsmycken 2 delar
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 500 SEK
1271
Fickursställ, Eskilstuna, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1273
Koppar 3 delar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Olivpinnar 10st, silver
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
1276
Bordstabletter 8st, "Italian Dinner", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1277
Hans Arnold
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Holger Bäckström & Bo Ljungberg (Beck & Jung)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1279
Raymond Peynet (1908-1999)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Träsnitt 2st, Japan, bl.a. efter Hokusai
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1281
Bordslampa, jugendstil, Lyktan Bankeryd, 19/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
1282
Lampbord 2st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Figuriner 3st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK