Akustisk gitarr, Höfner
Akustisk gitarr, Höfner
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Häll, 1900-tal
Häll, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Glas 22 delar, Iittala
1132
Glas 22 delar, Iittala
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna figurer 5st, Gunnar Johansson
1133
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Dalatupp, Nisser, Vattnäs, 1900-talets första hälft
1134
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Halsband med hängen 5st
Halsband med hängen 5st
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, Kupittaan Savi, Finland
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
1141
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Anders Björnhager
Anders Björnhager
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Maskinvävd matta
1143
Maskinvävd matta
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1144
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Flossamatta, "Glan", Marianne Richter, Östergyllen
1145
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
Anders Björnhager
1146
Anders Björnhager
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Samisk slöjd 4 delar
1147
Samisk slöjd 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Anatomiska modeller 2st
1148
Anatomiska modeller 2st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Högtalare, Pathé, TSE, 1900-talets första hälft
1149
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Gunnar Larsson
Gunnar Larsson
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Knivar 7st, J.Marttiini, Finland
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1152
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
1153
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Guld 2 delar
1155
Guld 2 delar
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Samling pins och märken, bl.a. 1900-talets första hälft
1156
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 000 SEK
1157
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kartmapp, "Sverige jemte Norges och Danmarks järnvägar - 1856-1880"
1158
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ullpläd, Klippan, Gotland
1159
Ullpläd, Klippan, Gotland
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1160
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Helena Otterskog
1161
Helena Otterskog
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Armband i silver, 1950/60-tal
1162
Armband i silver, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Manschettknappar i silver 6 par
1163
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ishink, Bodum
1164
Ishink, Bodum
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Duk med spets och engelskt broderi
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takplafond, Malmsten, 1900-talets andra hälft
1166
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
1167
Tenn 2 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Rödtonat glas 6st, bl.a. Reijmyre
1168
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Hattstock, 1900-talets första del
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
1171
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservisdelar, Furstenberg
Kaffeservisdelar, Furstenberg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 19/2000-tal
1176
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Skulpturer 3st, Anders Gottfridsson
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Sytrådsmontrar 2st, Mölnlycke Garn, omkring 1900-talets mitt
1179
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Lanternor 2st, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 000 SEK