Einar Norelius (1900-1984)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar 13st, "Alice", UE-Gefle
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Teservisdelar, Arabia, Finland
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Parti silvermynt
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Tändsticksställ, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur i brons, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 SEK
Skulpturer ett par, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 10 delar, Rutebo, Leksand
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1962
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Pyro", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 7 delar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Vättar 2st, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Julkrubba, Goebel, Tyskland
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Soldtackor 3st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, daterade 2006
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Klockor 3 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, daterad Nås 1961
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Silversmycken 3 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ringar 2st, 18k
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Vandringsstavar ett par, daterade 1902
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Polismärken 5st, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering500 SEK
Snusdosa i silver, rokokostil, 1917
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vattenflaska, allmoge, daterad 1870
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Glas 5 delar, mestadels Italien
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kriser 3st, Java, Indonesien
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Glas 2 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Balustrad i sex delar, 18/1900-tal
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Samlarbilar 14st, "Dinky Toys", Atlas Edition
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, rokokostil, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets första del
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Möblemang 7 delar, empirestil, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagn, Dinett, Bremshey & co., Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsbalustrad, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Hallmöbel, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK