Taklykta, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Metallslöjden Gusum, daterad 1980
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Paraplyställ, "Nanking", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti fällknivar, bl.a. Tyskland, Sheffield
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nintendo Entertainment System
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Spegel, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1362
Högtalare ett par, Sonab
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Båtmotor, Mariner 20
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Skivspelare, Lenco L-3866
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1368
Mässing 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Glas 12 delar, Glasverkstan i Boda
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1372
Stengods 7 delar, Paradisverkstan
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Nils Holmqvist
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Glas 24 delar, Erik Höglund
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Glas 11 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1377
Plast 7 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 9 delar
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Träskurna och bemålade hästar 9st
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Pendelur, Gustaf Becker, daterat 1905
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stormhatt, London
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1384
Tårtspade i silver, Norge, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1385
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Golvlampa, H.W.Armatur, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Blompiedestaler 2st, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1389
Spegel, gustaviansk stil, Arvid Boström, Falun, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1390
Terrin med lock, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1391
Stormhatt, Best London
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1392
Matservisdelar, "Fasan", Egersund
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
1393
Syltkrukor 7st, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1394
Telefonväxel, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1395
Bestickservisdelar, Rose
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1396
Grytor 2st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
1397
Skåpdörrar ett par, allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1399
Bok, "Gods och gårdar - Västmanlands Län", tryckt 1940
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
1400
Parti mynt och medaljer, bl.a. silver
Slutpris5 400 SEK
Värdering800 SEK
1401
Kartböcker 4 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
1403
Teservisdelar, Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1404
Parti dalahästar och dalatuppar, bl.a. Nusnäs
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK