Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Hängfåtölj, 1950/60-tal
Hängfåtölj, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Gungstol, funkis, 1930/40-tal
Gungstol, funkis, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vedlår, tidigt 1900-tal
Vedlår, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, "Stora Fjäderbrickan", Carl Malmsten
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Lavoar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Nattduksbord, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Möbler 2 delar, Fermob, Frankrike
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Korgstolar ett par, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Soffa, "Visingsö", Carl Malmsten
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Piedestal, 1900-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par samt taburett, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Salongsbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nattduksbord ett par, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Satsbord i 2 delar, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Orgelpall, empirestil, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vikskärm, 1900-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Vägghylla samt bord, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, "PS 2014", Richardson, Brill, Williams för IKEA
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Karmstolar ett par, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, jugend, tidigt 1900-tal
Bord, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar ett par, renässansstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fotpall, 1950/60-tal
Fotpall, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, Fiber STHLM
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Gavlar till parksoffa, "Ormbunkssoffan"
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 3st, Grythyttan
Stolar 3st, Grythyttan
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Blombänk, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, "Colorado", Folke Ohlsson för Tingströms
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Spegel med konsolbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kamin, Ankarsrum no.72, Viking
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Sidobord, "Monterey", Peter J. Lassen för Montana, Danmark.
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pendelur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Sekretär, 1950/60-tal
Sekretär, 1950/60-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering800 SEK
Sybord, Henning Forsman, Julita gård
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Fladdermusfåtölj, 1960-tal
Fladdermusfåtölj, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK