Ytterfoder 2st, majolika, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Lampa, "Candle", V.Magistretti för Fontana Arte
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Okänd konstnär, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur, Charles Frodsham, London, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bengt Hedberg (1868-1953)
Bengt Hedberg (1868-1953)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Skylt, "Jernkaminer Mitraljoser", 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Barograf, Jules Richard, Paris, Frankrike
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder ett par, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Uppstoppad fjällripa, daterad 95
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservis, "Sanssouci", Rosenthal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Delar till folkdräkt för kvinna
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Dockhus med inredning, 1900-talets första hälft
Slutpris25 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti glas, Orrefors
Parti glas, Orrefors
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pennor 2st
Pennor 2st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvfigurin, troligen Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Eugen Montelin
Eugen Montelin
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tändsticksställ ett par, Schafer & Vater, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna hästar 4st, bl.a. Marcis Widzem, 2005
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vävd matta, Axeco
Vävd matta, Axeco
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Byrå, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4+2, bl.a. Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Korgstolar ett par, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Positionsstolar ett par och bord, Triconfort, Frankrike
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsmöblemang 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, barockstil, 1900-talets första del
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal
Skåp, barockstil, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöbler 6 delar, mestadels Grythyttan
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 6st, Bellmanmodell, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, 1900-tal
Stolar 4st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Kontorsstol, Johansson Design
Kontorsstol, Johansson Design
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Herr- och dambetjänt, "Häpen", Ehlén Johansson för IKEA
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK