Figuriner 7st, Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
927
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Mattallrikar 12st, Hutschenreuter, Tyskland
928
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Väggappliquer 2+1, empirestil, 1900-talets första hälft
929
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Glas 2 delar
Glas 2 delar
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Leksaksbana, "Cable Car", Technofix, Tyskland
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Rotarbeten 3st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Halsband med hängen 3st
Halsband med hängen 3st
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Dräktsmycken 4 delar, silver
Dräktsmycken 4 delar, silver
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Svensk Spets"
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Figuriner 2st, Lomonosov samt Beswick
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 5st, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
939
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
Hänge i 9k
Hänge i 9k
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Träskuren tavla, Ida Malm
Träskuren tavla, Ida Malm
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Kagge, troligen södra Sverige, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Keramik 3 delar
943
Keramik 3 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti figurer, m.m. Candy Design, Norge
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Konstglas 3 delar
945
Konstglas 3 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Räknesnurra, Ryssland, 1900-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Väggkonsol, Eskilstuna, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst och dalatupp, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 20st, Birgitta Hedlund
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Roland Backlund
955
Roland Backlund
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Roland Backlund, tillskriven
Roland Backlund, tillskriven
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Pannkakslagg, 1800-tal
957
Pannkakslagg, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Golvskulpturer ett par, bl.a. FF Pigato, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Brons 5 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vaser 3st, Asta Strömberg för Strömbergshyttan
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Kärl, Portugal, 1900-tal
Kärl, Portugal, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ångtraktor, Wilesco, Vässtyskland
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Gökur, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Bordsfotogenlampa, Arvid Böhlmarsk Lampfabrik, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Golvlampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Walter du Halde (f.1919)
Walter du Halde (f.1919)
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Walter du Halde (f.1919)
Walter du Halde (f.1919)
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Serietidningar 25st, Fantomen, 1952
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK