Mat-, te- och kaffeservsidelar, "Echt Cobalt", Schumann Arzberg
758
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
759
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris12 500 SEK
Värdering500 SEK
Bengt Lindström (1925-2008)
760
Bengt Lindström (1925-2008)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
761
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Tomas Holst (f.1952)
762
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
763
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kerstin Brandt
764
Kerstin Brandt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Herrarmbandsur, Moretime
765
Herrarmbandsur, Moretime
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur, Majetek Vojenske Spravy
766
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Svensk militärklocka, Candino, 1960-tal
769
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Brosch i silver, Gertrud Engel
770
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ströare samt senapskar, silver, C.G.Hallberg, 1893/1907
771
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, 1800-tal
772
Skulptur, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Brosch/hänge i 18k
773
Brosch/hänge i 18k
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 SEK
Skrin, troligen Japan, 1800-tal
774
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Parti serietidningar, mestadels Tarzan, 1953/54
775
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Käppställ, 19/2000-tal
776
Käppställ, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 2 delar, Kåge Verkstad, Gustavsberg
777
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
778
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Björn S. Jonsson
779
Björn S. Jonsson
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Kudde, Yomoud
780
Kudde, Yomoud
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Modellbilar 27st, "Silver Cars Collection", Atlas Edition
781
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Figuriner 7st, Bing & Gröndahl, Danmark
782
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-tal
783
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Erik Olof Nordlinder (1827-1911)
785
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skärbräden 2st, "Eden", Rörstrand
786
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 2 delar, Rörstrand
787
Stengods 2 delar, Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Vägglampetter ett par, empirestil, 1900-talets andra hälft
789
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, daterad 1994
790
Kniv med slida, daterad 1994
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
791
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bilbana, "Varianto 3010", Schuco, Tyskland
792
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bläckställ, Gusum, tidigt 1900-tal
793
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
795
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar 18st, "Carina", Ingeborg Lundin för Orrefors
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Carl Marcus Larsson
798
Carl Marcus Larsson
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Tekannor 3st, Kina, 1900-tal
799
Tekannor 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
800
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Vas, "Grapponia", Nanny Still, Riihimäen
802
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 3st, USA
803
Fickur 3st, USA
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Glas 20 delar, "Verna", Kertu Nurminen för Iittala
804
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
805
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Assietter 6st, Kina, Qianlong, 1700-tal
806
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Brons 3 delar, GAB, 1900-talets första hälft
807
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Bordspendyl, gustaviansk stil, 1900-tal
814
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Armring i sterlingsilver
815
Armring i sterlingsilver
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK