Serveringsbestick 2st, silver, "Svensk Spets"
577
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Katana, 1900-tal
578
Katana, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Gryta, Le Creuset, Frankrike
579
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Figurgrupp, "Broderskyssen", Gustafsberg, 1920
580
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Vas, "Daldansen", Rörstrand, tidigt 1900-tal
581
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
582
Åderlåtare, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fernando Botero, kopia efter
583
Fernando Botero, kopia efter
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Roy Bladh
584
Roy Bladh
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggappliquer ett par, omkring år 1900
585
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner ett par, 1800-tal
586
Figuriner ett par, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
587
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Skålar på fot 2st, 1800-tal
588
Skålar på fot 2st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Julkrubba med 11st figurer, Rutebo, Leksand
589
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 SEK
FIgurin, 18/1900-tal
590
FIgurin, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar 44st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
591
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
592
Åderlåtare, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Ring i 18k vitguld
594
Ring i 18k vitguld
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Gunghäst, Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1900-talets första hälft
595
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Glas 8 delar, Reijmyre
597
Glas 8 delar, Reijmyre
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Träskuren figurgrupp, Gunnarsson
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Rutor", Göran Bäck för Arabia
599
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fiskservis 15 delar, Syco
600
Fiskservis 15 delar, Syco
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Tekoppar 6st, "Spinett", UE-Gefle
601
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Karta, "Stora Kopparbergs Bergsfrälse...", författad 1776
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
C.J.Keats, 1800-talets slut
603
C.J.Keats, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
C.J.Keats, 1800-talets slut
604
C.J.Keats, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Einar Nerman (1888-1983)
Einar Nerman (1888-1983)
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, Thomas Hellström för Nittsjö
606
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Olga Semenova (f.1953)
607
Olga Semenova (f.1953)
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Glasservis, "Maria", Rosenthal
609
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Birger Hjelm (1901-1979)
610
Birger Hjelm (1901-1979)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ringar 3st, 18k
611
Ringar 3st, 18k
Slutpris8 600 SEK
Värdering7 000 SEK
Rättvikshästar 2st, John Gudmunds
612
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, Erik Mornils för Nittsjö
613
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, daterad 2006
614
Dalahäst, daterad 2006
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren och bemålad häst, daterad 2007
615
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Ingvar Kusagård
616
Ingvar Kusagård
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Lockask, troligen Frankrike, 1900-talets första hälft
617
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Servettställ i silver, Gewe, 1900-tal
618
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Punschmuggar 12st, silver, 1900-tal
619
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Kaffekanna, "Corsets", Portmeiron, England
620
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbestick 3 delar, silver, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Skrivbordslampa, 1920/30-tal
622
Skrivbordslampa, 1920/30-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Halsband och armband i silver, 1900-tal
623
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Hängen 2st, 18k vitguld
624
Hängen 2st, 18k vitguld
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
625
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Taklampa, 1950-tal
626
Taklampa, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK