Takfotogenlampa, 1900-talets början
1134
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Rotkorg, allmoge, 18/1900-tal
Rotkorg, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Porslin 2 delar, Kina, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 19/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 4st
Herrarmbandsur 4st
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Bord, funkis, 1930/40-tal
1141
Bord, funkis, 1930/40-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Lok 3st, Märklin
Lok 3st, Märklin
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Lockburk, 1900-talets slut
1145
Lockburk, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Cocktailglas 6st, GAB, Stockholm, omkring 1900-talets mitt
1146
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis 3 delar, art deco, C.G.Hallberg, 1900-talets första hälft
1147
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Kanna, Georges de Feure, 1900-talets första hälft
1148
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Set 4 delar, Nini Ferrucci
Set 4 delar, Nini Ferrucci
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Brännare 2st, Primus
Brännare 2st, Primus
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Silver 10 delar, flertalet sterling
1153
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Ångmaskin, Fleischmann, Tyskland
1154
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Vinkylare, Auchan, 1900-talets andra hälft
1156
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1157
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Jardiniere, 1900-tal
1158
Jardiniere, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti silversmycken, bl.a. sterling
1159
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Armbandsur 2st
1160
Armbandsur 2st
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Ring i 14k
1161
Ring i 14k
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Burkar med lock 3st, Arabia, Finland
1162
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Moccaservis, Rosenthal, Tyskland
1163
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservisdelar, "Blå Vinge", Rörstrand
1164
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Frukostskålar 8st, "Jamaica", Villeroy & Boch
1166
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Grafik 4 delar
1167
Grafik 4 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dräktdelar 3st
1168
Dräktdelar 3st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris22 000 SEK
Värdering18 000 SEK
Latrinhink med lock, Kockums
1170
Latrinhink med lock, Kockums
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Kandelabrar ett par, A.M.Jont, daterade 1995
1171
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Psalmbokshylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Harald Lindberg (1901-1976)
Harald Lindberg (1901-1976)
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Silversmycken 11 delar, bl.a. sterling
1174
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Smycken 9 delar, mestadels bärnsten
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Moccaskedar 10st, silver
1176
Moccaskedar 10st, silver
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Klockor 8 delar
Klockor 8 delar
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Knivar med slida 4st, bl.a. Lappländaren, Karesuandekniven
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti guldsmycken
1179
Parti guldsmycken
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 SEK
Dräktsmycken 9 delar, mestadels silver
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 1800-tal
Bordslampa, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Lettinger, Finland, 1855
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
1184
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Dockstall, 1900-tal
Dockstall, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering500 SEK
Rödtonat glas 27 delar, mestadels Reijmyre
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Emaljerad skylt, "Engelbrektsgatan"
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK