Porslin 2 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Matservis, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvlampa, Eskilstuna Armatur, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Dessertskålar 16st, "Ultima Thule", Iittala
516
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner ett par, "Adam" och "Eva", Lisa Larsson
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur, Bulle Patent, 1900-talets första hälft
519
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, ASEA Belysning, modell 741148
Slutpris4 800 SEK
Värdering800 SEK
521
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 500 SEK
Armband i 14k
523
Armband i 14k
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
524
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Bonader ett par, "Fruktträd", Jobs, Leksand
525
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Miniatyrporträtt, 1800-tal
526
Miniatyrporträtt, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Jill Höjeberg
528
Jill Höjeberg
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första del
529
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Byst, 1900-talets början
530
Byst, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Damfickur i 14k
531
Damfickur i 14k
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Figurin, Märta Willborg för Gefle
532
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Jardiniere, empirestil, troligen 1900-tal
533
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Kakelplattor 7st, fajans, 17/1800-tal
534
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, silver, mestadels "Gammal Fransk"
535
Slutpris5 800 SEK
Värdering4 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
536
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivset 3 delar, 1900-tal
537
Skrivset 3 delar, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
538
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder 4st, "Waldemarsudde", Gustavsberg
539
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
540
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Jan Balet
541
Jan Balet
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Einar Jolin (1890-1976)
542
Einar Jolin (1890-1976)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
543
Madeleine Pyk (f.1934)
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Olle Hanspers (1923-2012)
544
Olle Hanspers (1923-2012)
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
545
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Olle Hanspers (1923-2012)
546
Olle Hanspers (1923-2012)
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Väggtelefon, "Stadstelefon", Kristian Kirks, 19/2000-tal
548
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930/40-tal
549
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
550
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Enstensring i 18k vitguld
551
Enstensring i 18k vitguld
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Dorina Mocan (f.1954)
Dorina Mocan (f.1954)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti euromynt i silver
553
Parti euromynt i silver
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första hälft
555
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
556
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Handväska, "Mabel", Mulberry, England
558
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Armring i sterlingsilver, Bengt Liljedahl, 1986
559
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Takampel, empirestil, 1900-talets början
562
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
563
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK