Stolar ett par samt pall, "Brevik", Carl Malmsten för Nordiska Kompaniet, 1931
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Spegel med konsolbord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Satsbord 3 delar, A.J.Iversen, Danmark, 1960-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, "Bengt",  Nordiska Kompaniet, 1929
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Karmstolar ett par, "Comback", Patricia Urquiola för Kartell, Italien
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, 1900-tal
Skåp, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, gustavianskt, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Hemmakväll", Carl Malmsten
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Dagbädd, empire, 1800-talets första del
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvur, allmoge, Värmland, 17/1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Gavlar till parkbänk, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Karmstolar 4st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, "Skrindan", Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, Erik Wörtz för IKEA, 1960-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, Bröderna Andersson, 2000-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Sidobord ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, 19/2000-tal
Skåp, 19/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-tal
Skåp, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Konsolbord ett par, Biörs Snickerifabrik, Insjön
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Konsolbord 2st, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Salongsbord, 1920/30-tal
Salongsbord, 1920/30-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Hallmöbel, 1960-tal
Hallmöbel, 1960-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar 3st, Erkers, Siljansnäs
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 3st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 8st, 1800-tal
Stolar 8st, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 SEK
Piedestal, 1920-tal
Piedestal, 1920-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Nattduksbord ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK