Takplafond, 1920/30-tal
223
Takplafond, 1920/30-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fat, "Karneval", Stig Lindberg, Gustavsberg studio
224
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Stort skålfat, fajans, 1900-tal
225
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Margaretabägare i silver, 1900-tal
226
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal
227
Okänd konstnär, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Tallrikar 6st, Royal Copenhagen
228
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Takplafond, 1930/40-tal
229
Takplafond, 1930/40-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
230
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Röllakanmatta, Ingegerd Silow
231
Röllakanmatta, Ingegerd Silow
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Handknuten matta, Ghom
232
Handknuten matta, Ghom
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Kaffekopp med fat, Meissen, Tyskland, 1800-tal
233
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Mortel i brons, 15/1600-tal
234
Mortel i brons, 15/1600-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
235
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrarmbandsur, Citizen, WR 100
236
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad PH
237
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 6st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
238
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
239
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 500 SEK
Lindorm Liljefors (1909-1985)
240
Lindorm Liljefors (1909-1985)
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Herrarmbandsur, Cimier Sport
241
Herrarmbandsur, Cimier Sport
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ljusplåt, jugend, tidigt 1900-tal
242
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-tal
243
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Ring i 23k
244
Ring i 23k
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Kartellur, Frankrike, Japy Freres, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, Johan Lars-Göran Siiko
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, "Stim", Sven Wejsfeldt för Gustavsberg
247
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k
248
Brosch i 18k
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 500 SEK
Jardiniere, Napoleon III, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
250
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k
251
Brosch i 18k
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Emil Lindgren (1866-1940)
Emil Lindgren (1866-1940)
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsurnor ett par, Skoglund & Olson, no.6
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Ring i 14k
Ring i 14k
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Ring i 10k
256
Ring i 10k
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordspendyl, efter Richir, Frankrike, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kravattnål i 18k
259
Kravattnål i 18k
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Halsband med hänge, 18k
Halsband med hänge, 18k
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 SEK
Kamera, Rolleicord, Francke & Heidecke
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Spegel, med infälld textil "Sommar", Jobs, Leksand
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegel, "Francois Ghost", Philippe Starck för Kartell
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Tobo Triller
Bordslampa, Tobo Triller
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Serveringssked med porfyrskaft, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Reklamskylt, Michelin
Reklamskylt, Michelin
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Regentlängd i 23 delar, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Bojan med lock, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
Skål på fot, silver, C.G.Hallberg, 1954
271
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK