174
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 500 SEK
Guldmynt, Gustav VI Adolf
175
Guldmynt, Gustav VI Adolf
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Frackur, Glashütte
176
Frackur, Glashütte
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Gräddkanna i silver, empire, 1828
177
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Björn Nyberg
178
Björn Nyberg
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsgafflar 10st, silver, 1900-tal
179
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Skål, Émile Gallé, art nouveau, tidigt 1900-tal
180
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö, 1940-tal
182
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Bestick 13 delar, silver
183
Bestick 13 delar, silver
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Bordsgarnityr 3 delar, Louis XV stil, 1900-talets början
184
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1844
185
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, "Konkret", Eden Spegelfabrik, Gustafs, 1950-tal
186
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Damarmbandsur i 18k, Tissot, 2015
187
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Guldmynt, Elizabeth II, 1975
188
Guldmynt, Elizabeth II, 1975
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
189
Slutpris21 000 SEK
Värdering20 000 SEK
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors
190
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
192
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Servisdelar 5st, "Musselmalet", Royal Copenhagen
193
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Herrarmbandsur, Omega, omkring 1900-talets mitt
194
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Pik, 17/1800-tal
Pik, 17/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar 5st, Lisa Larsson
196
Ljusstakar 5st, Lisa Larsson
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
197
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
198
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Svepask, allmoge, 1800-tal
199
Svepask, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Asien, 1900-tal
200
Vas, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur, Omega, Genève
201
Herrarmbandsur, Omega, Genève
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Urna, Kina, Mingstil, troligen 1900-tal
202
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen
203
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1700-tal
204
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Fruktknivar 6st, silver, mestadels 1837
205
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Teskedar 17st, silver, 1800-tal
206
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Jemt Olov Persson
207
Jemt Olov Persson
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
208
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
209
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna, no.73
210
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Birgitta Mångsen (1944-2009)
211
Birgitta Mångsen (1944-2009)
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
212
Axel Fridell (1894-1935)
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffeservis, "Måsen", Bing & Gröndahl
213
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Matservis, "Ballerina", Bing & Gröndahl, Danmark
214
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Kandelaber i sterlingsilver, 1900-tal
215
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Armband i 14k
216
Armband i 14k
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Champagneskålar 12st, "No:75", Kosta, 1900-talets första hälft
217
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 6st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
218
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, "Varieté", Lisa Larsson för Gustavsberg
219
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Smycken 3 delar, 18k
220
Smycken 3 delar, 18k
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Bojan med lock, Kina, 1800-tal
221
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
222
Slutpris7 000 SEK
Värdering7 000 SEK