Sterlingsilver 8 delar, Israel
674
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Parti 4 delar, Georg Jensen, Danmark
675
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
John Österlund
676
John Österlund
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Nils Tufvesson, 1800-tal
677
Nils Tufvesson, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti granatsmycken
678
Parti granatsmycken
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
679
Vas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Litet skrin, allmoge, Dalarna, daterat 1818
680
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Träskuren figur, O.Nygårds, Orsa, daterad 1944
681
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar, "Kekkerit", Iittala
682
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets första hälft
683
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kräftservisdelar, Gullaskruf
684
Kräftservisdelar, Gullaskruf
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bordsur, art deco, Mjölby Intarsia, 1930-tal
685
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampor ett par, 1960/70-tal
686
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar 72st, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Armring i sterlingsilver, David Andersen, Norge
688
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Armband i silver, Victor Jansson, 1960
689
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida
690
Kniv med slida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Kniv med slida, daterad 98
691
Kniv med slida, daterad 98
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, daterad 1830
Okänd konstnär, daterad 1830
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Silver 5 delar, 1800-tal
693
Silver 5 delar, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
694
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen, Danmark
695
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Knivar med slida 2st
696
Knivar med slida 2st
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Urna, Kina, Mingstil, 1900-tal
697
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kaffekanna, 1800-tal
698
Kaffekanna, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sigill, 1900-talets första hälft
699
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 1930/40-tal
700
Vägglampa, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Matservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
701
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Orientaliska föremål 2st
702
Orientaliska föremål 2st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matkantin, Asien, 1900-tal
703
Matkantin, Asien, 1900-tal
Slutpris14 500 SEK
Värdering500 SEK
Handvärmare, Kina, Qingdynastin
704
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, omkring år 1900
705
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
706
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Brosch i 14k vitguld
707
Brosch i 14k vitguld
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fickur i silver, Zenith
708
Fickur i silver, Zenith
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Armring i silver, Egypten
709
Armring i silver, Egypten
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Krucifix, 1800-tal
710
Krucifix, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Enstensring i 18k
711
Enstensring i 18k
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Mynt, Christian V, 4 mark, Danmark, 1690
712
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
Nålhus 2st, samearbeten
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Guldörhängen 3st
714
Guldörhängen 3st
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
715
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägglampetter 7st, "Reflex", Pierre Forsell för Skultuna
716
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar 78st, "Koka", Hertha Bengtsson för Rörstrand
717
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Vaser 6st, 1960/70-tal
718
Vaser 6st, 1960/70-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Vaser 2st, Vicke Lindstrand för Kosta
719
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, jugend, 1900-talets början
720
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Figurgrupp, Rutebo, Leksand
721
Figurgrupp, Rutebo, Leksand
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK