Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Stolar ett par, rokoko, 1700-talets andra hälft
336
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris6 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, "Living", Svenska Hem, 2000-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokoko, 1700-tal
343
Byrå, rokoko, 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för O.H.Sjögren,1983
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren, daterad 1983
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat år 1800
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Trädgårdsfåtöljer ett par, Byarum, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Bänk, Byarum, 1900-tal
Bänk, Byarum, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Parksoffa, Byarum, 1900-tal
Parksoffa, Byarum, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänkskåp, omkring år 1800
Skänkskåp, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Barstolar ett par, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs, 2015
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Sminkbord, "Birgitta", Carl Malmsten
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar ett par, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Karmstolar ett par, Louis XVI 17/1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänkskåp, daterat 1980
Skänkskåp, daterat 1980
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Soffbord, "Nr 163", IB Kofod Larsen för Seffle Möbelfabrik
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Överskåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1848
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Sekretär, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Pall, Olof Kettunen för Merivaara, Finland
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvspegel, 1800-talets slut
Golvspegel, 1800-talets slut
Slutpris7 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
Hylla/fack, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 6st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Air", Conform, 2000-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvur, Thomas Wright, Waltham Abbey, England, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstolar ett par, Grythyttan
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdsmöblemang 3 delar, Grythyttan
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Slutpris5 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Pottskåp, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Pelarbord, "Berg", Carl Malmsten
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdssoffa, "Bergshamra", Carl Malmsten
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Trädgårdsbord, 1900-tal
Trädgårdsbord, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK