Sven Johansson (1911-1986)
218
Sven Johansson (1911-1986)
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Sven Johansson (1911-1986)
219
Sven Johansson (1911-1986)
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Sven Johansson (1911-1986)
220
Sven Johansson (1911-1986)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Sven Johansson (1911-1986)
221
Sven Johansson (1911-1986)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, senempire, 1800-tal
222
Spegel, senempire, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Bordspendyl, rokokostil, 1800-talets slut
223
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
224
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Halsband, Ole Lynggaard, Danmark
225
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Väggplakett, Lisa Larson för Gustavsberg
226
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, Kina, troligen 1900-talets början
227
Slutpris2 900 SEK
Värdering5 000 SEK
Bordslampa, 1940/50-tal
228
Bordslampa, 1940/50-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Uppläggningsfat, "Picknick", Marianne Westman för Rörstrand
229
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Per Hilding Perjons (1911-1998)
230
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
231
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
232
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Glasblock, Bertil Vallien för Kosta Boda
233
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
234
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Takplafonder ett par, Le Klint, Danmark
235
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
236
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1962
237
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Stor dalahäst, omkring 1900-talets mitt
238
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början
239
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KG Nilson (f.1942)
240
KG Nilson (f.1942)
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Karin Broos (f.1950)
241
Karin Broos (f.1950)
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
244
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vandringsstav, daterad 1975
Vandringsstav, daterad 1975
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
248
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Konjaksglas 12st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
250
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Sverigedräkt för kvinna
251
Sverigedräkt för kvinna
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs, daterad 2006
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas med hänkel, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Armring, Kultasepät Salovaara, Åbo, 1973
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Armring i sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
256
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1940-tal
Taklampa, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsur, Sven Olof Andersson, Borlänge
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Pilgrimsflaskor 2st, Kina, 18/1900-tal
259
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Tom Fahlroth (1921-1980)
Tom Fahlroth (1921-1980)
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Medalj i 23k, För nit och redlighet i rikets tjänst
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bordspendyl, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Teservisdelar, "Singapore", Arabia, Finland
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, Au Lingot D'or Chaux de Fonds, Frankrike
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Silver 7 delar, Bröderna Lundqvist, Falun
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar 5st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK