Fickursnyckel i 18k
169
Fickursnyckel i 18k
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Matskedar 9st, silver, 17/1800-tal
170
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Örhängen ett par, 14k
171
Örhängen ett par, 14k
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Affisch, "The Stockholm exhibition 1930", 1900-talets andra hälft
172
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, "Lumiere Lettura Bianco Lucido", Rodolfo Dordoni för Foscarini
174
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggur, Sven Olof Andersson, Borlänge
175
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Samlarbild, Pelé, Argentina 78
176
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 5st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
177
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
Halsband med hänge, 18k
178
Halsband med hänge, 18k
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Ljusstakar ett par, 1700-tal
179
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, "Malin", Lisa Larson för Gustavsberg
180
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, "Kalle", Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Silver 11 delar, Tyskland
182
Silver 11 delar, Tyskland
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, 1930/40-tal
183
Taklampa, 1930/40-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
184
Skål, Kina, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen
185
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stormlykta, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
186
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Kalk, allmoge, Lima, 1800-tal
187
Kalk, allmoge, Lima, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrarmbandsur, Jan Wic, 18k
188
Herrarmbandsur, Jan Wic, 18k
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Lena Cronqvist (f.1938)
189
Lena Cronqvist (f.1938)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skedholk, allmoge, daterad 1896
190
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, 1700-tal
191
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, empire, 1800-tal
192
Spegel, empire, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Halvalliansring i 18k röd- och vitguld
193
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Medalj, Roter Adlerorden
194
Medalj, Roter Adlerorden
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, "Lotta", Lisa Larson för Gustavsberg
196
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Skålar 2st, jugend, Anders Nilsson, Lund, 1915
197
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 18/1900-tal
198
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Elin Wallén
199
Elin Wallén
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Serveringskanna, Edward Hald, modell HS 1021, Orrefors Sandvik
200
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Kaffekopp med fat, Meissen, Tyskland, 1800-tal
201
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Kopp med hänkel, silver, Ryssland, 1800-tal
202
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Tobaksburk, Kina, 1800-tal
203
Tobaksburk, Kina, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k, Gustaf Dahlgren, Malmö, 1852
204
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Kukkainen", Helena Tynell för Riihimäen Lasi
205
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Miniatyrmedalj i 18k, Nordstjärneorden
206
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
207
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Kryddskrin, 1700-tal
208
Kryddskrin, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar 25st, "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand
209
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Matservis, "Ranka", Gustavsberg
210
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Serveringskanna, nyrenässans, daterad 1891
211
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Mari Simmulson för Upsala Ekeby
212
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg
213
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Väggplakett, Lisa Larson för Gustavsberg
214
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Lockurna, Kina, 1800-tal
215
Lockurna, Kina, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
216
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början
217
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK