Tvättkommod, jugend, 1900-talets början
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå med skrivklaff, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 3st, Leksandsmodell, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Utdragssäng, omkring år 1900
Utdragssäng, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, 1940-tal
Skåp, 1940-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Taburetter ett par, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Nattduksbord ett par, Sven Engström and Gunnar Myrstrand
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvur, Peter Lindman, Arboga, rokoko, daterat 1763
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsgrupp, 1950/60-tal
Matsalsgrupp, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bygg/spelbord, LEGO, 1900-talets senare del
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, kolonialstil, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1800-talets senare del
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, "Paradiset", Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Hörnskänk, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, Gärsnäs, 19/2000-tal
Bord, Gärsnäs, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Sekretär, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Matbord, 18/1900-tal
Matbord, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, "EJ-72", Johannes Foersom Hiort för Erik Jörgensen, Danmark
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Sekretär, gustaviansk, 1800-talets första del
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Snedklaff, 17/1800-tal
Snedklaff, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1940-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, Swedish Modern, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Stålbo", Bo Eigert, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Matbord, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, 1950/60-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, TS238, 2015
480
Slutpris14 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
490
Olle Nordberg (1905-1986)
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
Korg, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Sämskskinnshandskar 2 par
Sämskskinnshandskar 2 par
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Vas,  C.E. Magnusson, Hälsingehöjden, Stockholm, 1936
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK