Skrivbord, barockstil, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Blombord 2st, 1950/60-tal
Blombord 2st, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, bär datering 1815
Väggskåp, bär datering 1815
Final bid2,300 SEK
Est500 SEK
Sminkbord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Stol, allmoge, 18/1900-tal
Stol, allmoge, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Soffa, Erik Jørgensen, Danmark
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Stolar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Piedestal, omkring år 1900
Piedestal, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Pall, "Sgabello", Marit Stigsdotter för Stolab, 1991
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1847
Kista, allmoge, daterad 1847
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Byrå, rokokostil, 1800-tal
Byrå, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,600 SEK
Est6,000 SEK
Skåp, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skåp med vitrindörr, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, 1950-tal
Skåp, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Brickbord, Hans Bölling, Danmark
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1799
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Bockbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Hylla, kolonialstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
KIsta, barock, 16/1700-tal
KIsta, barock, 16/1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, Krogenäs, Norge
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
Parkbänksgavlar ett par, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Stolar ett par, Grythyttan
Stolar ett par, Grythyttan
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar
Trädgårdsmöblemang 5 delar
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdssoffa, 1950/60-tal
Trädgårdssoffa, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Postfack, 1900-talets första del
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
 Hurtsar ett par, Anna Castelli för Kartell
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
475
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
Skål, Kina, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Halsband med hänge, 18k
Halsband med hänge, 18k
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Manschettknappar i sterlingsilver, Juhls, Kautokeino, Norge
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Flaska, 1900-tal
Flaska, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Askfat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Sax, 1700-tal
Sax, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Strösockersked i silver, 1813
Strösockersked i silver, 1813
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1763
Lodstrykjärn, daterat 1763
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Yxa, 17/1800-tal
Yxa, 17/1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skrin, allmoge, 1800-tal
Skrin, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Svepask, allmoge, 1800-talets senare del
Final bid300 SEK
Est500 SEK