Lowest lot number
Stol, allmoge, Härjedalen, rokoko, 17/1800-tal
Final bid22,000 SEK
Est5,000 SEK
Skrivbord, "Nya Guldheden", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid8,000 SEK
Est4,000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid6,600 SEK
Est4,000 SEK
Sideboard, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Diamond Chair", Harry Bertoia, 1900-talets andra hälft
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Primo", Yngve Ekström för Swedese
Final bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
Sideboard, Svante Skogh, 1950/60-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Soffbord, David Rosén/P.Törneman för Nordiska Kompaniet
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Fällbord, Anders Jacob Rosendahl, Arboga, omkring år 1800
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
Kista, renässans, 1600-tal
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Stolar 2st, varav en ett Stockholmsarbete i rokoko
Final bid5,200 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, Burtons Reproductions, England, 1900-talets andra hälft
Final bid6,200 SEK
Est2,000 SEK
Cassone, renässans, 15/1600-tal
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
336
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets andra hälft
Final bid8,200 SEK
Est6,000 SEK
Bokskåp, 1800-talets slut
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, 1600-tal
Final bid1,800 SEK
Est5,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Järvsö, Hälsingland, daterat 1812
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
Soffa, 1960-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
343
Skrivbord, Danmark, 1950/60-tal
Final bid5,400 SEK
Est2,000 SEK
Vippbord, 1800-talets första hälft
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
Stolar 4st, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1963
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Final bid4,600 SEK
Est2,500 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
Skänk med uppsats, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
Karmstolar ett par, "Louis Ghost", Philippe Starck för Kartell, Italien
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Kubbstol för barn, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Fotpall, "Häger", IKEA, 1970-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1789
Final bid2,100 SEK
Est1,200 SEK
Stolar 3st, gustavianska Stockholmsarbeten av Carl Johan Wadström
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, "Nr 163", IB Kofod Larsen för Seffle Möbelfabrik
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1961
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
Fåtöljer ett par, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, daterade 1959
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, "Puzzle", Carl-Henrik Spak för Ire Möbler, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, Frankrike, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est2,000 SEK
Boksnurra, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Pallar ett par, "Wicker", Tony Paul
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Tidskriftsställ, "Zink", Jonas Bohlin för Källemo
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
Skåp, allmoge, Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första del
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokoko, Italien, 1700-tal
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Nattduksbord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK