Vändbänk, allmoge, 17/1800-tal
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Skrivpulpet, sengustaviansk, omkring år 1800
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Soffa samt stolar ett par, 1800-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Soffa, "Polhem", Tord Björklund för IKEA
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Skåp, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vitrin-/dockskåp, 1800-talets slut
Final bid5,200 SEK
Est1,200 SEK
Väggvitrinskåp, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Vikskärm, "Spåna", Alberts, Tibro, 1900-talets andra hälft
Final bid2,100 SEK
Est2,500 SEK
Tebord, Rörstrand, daterat 1916
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Stol, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Tresitssoffa, klädd i "Nympheus", GP & J Baker
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
Tvåsitssoffa, klädd i "Nympheus", GP & J Baker
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Pottskåp, gustavianskt, omkring år 1800
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj, "Eker", Gillis Lundgren för IKEA
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Nattduksbord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Tidskriftställ, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Matsalsmöbel 5 delar, Ulferts, 1960-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
Sypall klädd i textil "Elefant", Svenskt Tenn
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Sybord, Karl Johan, 1800-tal
Sybord, Karl Johan, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, "Vaxholmaren", Åke Axelsson för Gärsnäs
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Clubfåtölj, 1920/30-tal
Clubfåtölj, 1920/30-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Sekretär, omkring år 1800
Sekretär, omkring år 1800
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, "Öresund", Börge Mogensen för Karl Andersson
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Läkarskåp, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Barglob, 1900-talets slut
Barglob, 1900-talets slut
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Karmstol, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffbord, daterat 1958
Soffbord, daterat 1958
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Karmstolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Fållbänk, 1900-tal
Fållbänk, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1795
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Golvur, England, George III, William Allan, Aberdeen
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Final bid4,400 SEK
Est2,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1805
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsgrupp 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
Skrivbord, 1960-tal
Skrivbord, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Final bid700 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK