Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Kubbstol, 1800-tal
Kubbstol, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, art deco, 1930-tal
Skrivbord, art deco, 1930-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Bockbord med bänk, "Ernst", Ernst Kirschsteiger, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Konsolbord, 1800-tal
Konsolbord, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Pallar ett par, Sören Hantverk Snickeri, Garsås
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lampbord, empirestil, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, "Stora Fjäderbrickan", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla i tre sektioner, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsgrupp 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffbord, Grete Jalk, Danmark, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, "Della", IKEA, 1960-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bord, 1920/30-tal
Bord, 1920/30-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Kubbstolar 2st
Kubbstolar 2st
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Karmstol, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, Louis XVI 1700-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Skrin, omkring år 1900
Skrin, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Golvur, 1800-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid4,600 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Chippendale, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, Chippendale, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pelarbord, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första del
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Pottskåp, sengustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Sidobord, Kina, 18/1900-tal
Sidobord, Kina, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Piedestal, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, allmoge barock, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sidobord, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Moped, Vespa Piaggio, Ciao
Moped, Vespa Piaggio, Ciao
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Skåp, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Snickarbänk, Sjöbergs, 1500BS
Snickarbänk, Sjöbergs, 1500BS
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid5,200 SEK
Est1,000 SEK
Hurtsar ett par, Anna Castelli för Kartell
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bil, Peugeot 206 1.6, 2002
Bil, Peugeot 206 1.6, 2002
Final bid7,200 SEK
Est5,000 SEK