Skåp, 1930-tal
Skåp, 1930-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
Nattduksbord ett par, "Birgitta", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
324
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Hängskåp, Rogsta, Hälsingland, daterat 1736
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
Matsalsmöblemang 11 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est5,000 SEK
Dagbädd, "Berlin", Bruno Mathsson
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
Strålabord, allmoge, 1800-tal
Strålabord, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
Soffbord, omkring 1900-talets mitt
Final bid8,200 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Final bid2,300 SEK
Est3,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Final bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
Soffa, "Hemmakväll", Carl Malmsten
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Sektionsbokylla, Hugo Troeds, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
Golvur, Kock, Stockholm, 17/1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 3st, provinsarbeten i rokoko, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal
Slagbord, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal
Slagbord, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets slut
Skåp, 1900-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, "Oktober", Carl Malmsten
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, Södra Sverige, daterad 1813
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, "Nya Berlin", Carl Malmsten
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 2st, barock, 1700-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Sybord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Air", Jahn Aaamodt, Conform
Final bid5,200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, "Pinocchio", Yngve Ekström
Final bid5,200 SEK
Est2,000 SEK
Skrivbord, 1960-tal
Skrivbord, 1960-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, daterat 1785
Fällbord, daterat 1785
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK