Trädgårdsbord, omkring år 1900
Final bid3,000 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Vitrinskåp för hörn, 1800-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Klädskåp, 1900-talets första del
Final bid1,200 SEK
Spegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Final bid7,200 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid2,300 SEK
Golvursfodral, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Fåtölj, "Junker", Bror Boije för DUX
Final bid800 SEK
Pinnsoffa, 1950/60-tal
Pinnsoffa, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Karmstolar 4st ur Kungliga Husgerådskammaren, Karl Johan
Final bid1,500 SEK
Final bid1,100 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid700 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Golvstringhylla, 1950/60-tal
Golvstringhylla, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Final bid1,100 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Final bid2,100 SEK
Däckstol, "Nozib", Nils-Ole Zib, Bergaform
Final bid6,000 SEK
Soffbord, David Rosén för Nordiska Kompaniet
Final bid400 SEK
Konsolbord, 1800-talets slut
Konsolbord, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Golvursfodral, barock, 1700-tal
Final bid200 SEK
Soffa, 1900-talets slut
Soffa, 1900-talets slut
Final bid1,600 SEK
Fåtölj, 1900-talets slut
Fåtölj, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Vägghörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-talets början
Final bid500 SEK
Golvlampa med skivspelare, Phonolicht, 1920-tal
Final bid3,200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Bokhylla i tre sektioner, 1950/60-tal
Final bid1,800 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Soffa, Helene Heine för Slettvoll
Final bid200 SEK
Stol, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Soffa, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Final bid600 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Stolar 2st, rokokostil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Stolar 4+4, 1950/60-tal
Stolar 4+4, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,800 SEK
Antika pardörrar, Kina, troligen Qing
Final bid3,400 SEK
Bryggarstolar 4st, Gemla Diö, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Bord, barockstil, 1900-tal
Bord, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Korgstolar ett par, 1900-tal
Final bid500 SEK
Skänk, daterad 1835
Skänk, daterad 1835
Final bid400 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK