Stekfat 2st, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,800 SEK
Ytterfoder, Alf Wallander för Rörstrand
Final bid1,000 SEK
Skålar 14st, "Ultima Thule", Iittala
Final bid1,000 SEK
Glasservisdelar 43st, "Ultima Thule", Iittala
Final bid2,000 SEK
Bordslampa, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid400 SEK
Gräddkanna, silver, gustaviansk stil, C.G.Hallberg, 1920
Final bid900 SEK
Stenbord, barock, 17/1800-tal
Stenbord, barock, 17/1800-tal
Final bid9,000 SEK
Sideboard, Ib Kofod-Larsen för Seffle Möbelfabrik, 1960-tal
Final bid45,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
Final bid2,500 SEK
Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, daterad sannolikt 1762
303
Final bid2,700 SEK
Fåtölj, "Jetson", Bruno Mathsson för DUX
304
Final bid15,500 SEK
Fåtölj, "Aluminiumfåtöljen", Mats Theselius för Källemo
Final bid18,000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid6,600 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid3,800 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid2,800 SEK
Trågsoffa, rokoko, 1700-talets andra hälft
Final bid8,000 SEK
Byrå, gustaviansk, daterad 1832
Final bid2,100 SEK
Skåp, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1964
Final bid2,200 SEK
Golvur, 1800-talets första hälft
Final bid6,200 SEK
Pottskåp, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid3,000 SEK
Stolar 13st, gustavianska Stockholmsarbeten, 1700-talets slut
Final bid28,000 SEK
Sideboard, 1960-tal
Sideboard, 1960-tal
Final bid3,400 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Skänk, G.A.D., 2000-tal
Skänk, G.A.D., 2000-tal
Final bid3,600 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
324
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,000 SEK
Skänk, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Final bid4,600 SEK
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Trädgårdssoffa, Byarums Bruk, 1900-talets slut
Final bid2,400 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Skänkskåp, allmoge, omkring år 1800
Final bid900 SEK
Skrivbord, Torbjørn Afdal, Bruksbo, Haug Snekkeri, Norge, 1960-tal
Final bid4,400 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds
Final bid5,600 SEK
Bord, allmoge rokoko, 1800-tal
Final bid600 SEK
Parksoffa, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft
336
Final bid1,300 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid3,200 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid1,800 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Salskåp, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Karmstol, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid1,700 SEK
Bokhylla, "Öresund", Börge Mogensen för Karl Andersson
Final bid3,400 SEK
Fåtölj, "Oscar", Carl Malmsten för OH Sjögren, 2012
Final bid4,400 SEK
TV-bänk, G.A.D., 2000-tal
TV-bänk, G.A.D., 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Stolar 5st, allmoge, 1800-tal
Stolar 5st, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,600 SEK
Hörnskåp, 1700-tal
Hörnskåp, 1700-tal
Final bid600 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,600 SEK