Karmstolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Final bid2,700 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Final bid4,000 SEK
Taburett, gustaviansk, omkring år 1800
Final bid2,200 SEK
Karmstol, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid1,300 SEK
Karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1961
Final bid3,400 SEK
Kubbstol för barn, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Stol, "OK", Axel Einar Hjorth för Nordiska Kompaniet, 1937
Final bid1,600 SEK
Matbord, "Herrgården", Carl Malmsten
Final bid1,300 SEK
Serveringsbord, Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet, 1985
Final bid1,000 SEK
Vinkylare, England, 1800-tal
Vinkylare, England, 1800-tal
Final bid700 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid3,000 SEK
Lådfack, 1800-tal
Lådfack, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid2,300 SEK
Pall, "Visingsö", Carl Malmsten för Karl Andersson
Final bid900 SEK
Golvur, allmoge, 1800-tal
Golvur, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Tamburmajor, funkis, 1940-tal
Tamburmajor, funkis, 1940-tal
Final bid1,000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid900 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid1,400 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,600 SEK
Säng, gustaviansk, 1800-talets början
Final bid5,400 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Läkarskåp, Hosmet, 1900-tal
Läkarskåp, Hosmet, 1900-tal
Final bid700 SEK
Läkarskåp, Hosmet, 1900-tal
Läkarskåp, Hosmet, 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Sidobord, Stig Sjöberg för GAD, 2005
Final bid1,900 SEK
Hylla, GAD, 19/2000-tal
Hylla, GAD, 19/2000-tal
Final bid900 SEK
Golvur, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Final bid500 SEK
Dörr, allmoge, 1800-tal
Dörr, allmoge, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Piedestal, 1900-talets första hälft
Final bid2,500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Gazell", Jan Ekström för Conform
Final bid3,200 SEK
Soffa, Howardmodell, Englesson, 2000-tal
Final bid7,200 SEK
Bokskåp, Olaf N.H.Dahl, Oslo, 1900-talets första hälft
Final bid5,200 SEK
Dragkista, gustaviansk, daterad 1851
Final bid1,500 SEK
Sideboard, Ulferts, Tibro, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Fåtölj med fotpall, tillskriven Lennart Bender, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Bänk, Sven & Christer Larsson, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Bänkar 2st, Sven Larsson, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Sidobord ett par, "Frisco", Folke Ohlsson för Tingströms
Final bid1,400 SEK
Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2007
Final bid1,100 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Väggskåp, 1800-talets början
Väggskåp, 1800-talets början
Final bid1,000 SEK
Bockbord, allmoge, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Pelarbord, 1800-talets början
Pelarbord, 1800-talets början
Final bid2,000 SEK
Möbler 2 delar, Carl Malmsten
Möbler 2 delar, Carl Malmsten
Final bid200 SEK
Fåtölj, "Farmor", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Sängar ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,800 SEK