Fotskrapa, 1800-tal
2061
Fotskrapa, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Bordsur, 1800-talets slut
2062
Bordsur, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
2082
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Leksaker 9 delar
2090
Leksaker 9 delar
Final bid400 SEK
Handknutna mattor 3st, orientaliska
2100
Final bid300 SEK
Parti ryska dockor
2101
Parti ryska dockor
Final bid300 SEK
2102
Final bid300 SEK
Glas 16 delar, Mats Borgström för Sagaform
2103
Final bid300 SEK
Parti 2 delar, 1950/60-tal
2104
Parti 2 delar, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Fällstege, 1900-talets första hälft
2105
Final bid200 SEK
2107
Final bid900 SEK
Pall, Wedo, 1900-talets andra hälft
2108
Final bid400 SEK
Dalmålning, daterad 1955
2109
Dalmålning, daterad 1955
Final bid300 SEK
Parti äldre julkulor och spira
2111
Final bid800 SEK
Flugfiskespön 2st
2112
Flugfiskespön 2st
Final bid700 SEK
Flugfiskespö, Eighty Three, Scottie
2113
Final bid900 SEK
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
2140
Bo Erik Lundqvist (f.1934)
Militäruniform 2 delar
2141
Militäruniform 2 delar
Final bid300 SEK
Fårullsfodrad jacka
2142
Fårullsfodrad jacka
Final bid400 SEK
Statyett
2143
Statyett
Final bid100 SEK
Parti 11 delar
2144
Parti 11 delar
Final bid300 SEK
Bordslampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
2200
Final bid200 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2211
Final bid200 SEK
Anders Palmér
2212
Anders Palmér
Final bid300 SEK
TV, Sony, KDL-48W705C
2213
TV, Sony, KDL-48W705C
Final bid400 SEK
Pianobänk, 1900-talets första hälft
2214
Final bid300 SEK
Stolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
2250
Final bid700 SEK
2251
Final bid200 SEK
Golvursverk, daterat 1783
2262
Golvursverk, daterat 1783
Final bid900 SEK
Pinglor och bjällror 10 delar
2263
Pinglor och bjällror 10 delar
Final bid400 SEK
Soffbord, art deco, 1900-talets första hälft
2264
Final bid300 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
2265
Final bid800 SEK
2266
Final bid900 SEK
Jakttrofé monterad på träplatta
2267
Final bid400 SEK
2268
Final bid900 SEK
LP-skivor 39st, Elvis Presley
2269
LP-skivor 39st, Elvis Presley
Final bid400 SEK
Rostfritt kärl
2270
Rostfritt kärl
Final bid700 SEK
Tvättservis 5 delar, Göteborg/Gefle
2271
Final bid300 SEK
Flaskor 9st, bl.a. 1900-talets första hälft
2272
Final bid200 SEK
Stengods 12 delar, Anders Dolk, Hedemora
2273
Final bid1,000 SEK
2274
Final bid600 SEK
Ryamatta, 1900-talets andra hälft
2275
Final bid400 SEK
Handknuten matta, Karachi
2276
Handknuten matta, Karachi
Final bid1,000 SEK
Handknuten matta, "Singel", Anna Johanna Ångström för Axeco
2277
Final bid500 SEK
2278
Final bid600 SEK
Sedlar 15st, 500kr, Sverige
2279
Sedlar 15st, 500kr, Sverige
Final bid3,800 SEK
Parti kameradetaljer
2280
Parti kameradetaljer
Final bid800 SEK
Stengods 6 delar, 1900-talets första del
2281
Final bid900 SEK