Lowest lot number
2368
Final bid300 SEK
2369
Flaskor ca.35st, bl.a. omkring år 1900
2370
Spegel, tillverkad av lunettfönster
Final bid500 SEK
2371
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
2419
Badkar, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
2420
Hallmöbel, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
2460
Parti reklamplanscher, mestadels rörande jul
Final bid100 SEK
2461
Äldre reklamskyltar, mestadels julrelaterat
Final bid100 SEK
2490
Jacka med pälskrage, Nordstrom
Final bid800 SEK
2491
Mappar 3st
Final bid600 SEK
2492
Duffeljacka, Gudrun Sjödén
Final bid300 SEK
2493
Final bid700 SEK
2494
Änglaspel/ljusstake, 1900-tal
Final bid200 SEK
2495
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
2496
Laggade stånkor 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
2497
Bordsur, art deco, Junghans, 1920/30-tal
Final bid500 SEK
2498
Final bid200 SEK
2499
Final bid500 SEK
2500
Stengods 14 delar
Final bid400 SEK
2501
Figuriner 8st, Lladro samt Bing & Gröndahl
Final bid400 SEK
2517
Konstglas 6 delar, bl.a. Gullaskruf, Åfors
Final bid100 SEK
2571
Hattar 6st, bl.a. Österrike, London
Final bid400 SEK
2572
Final bid400 SEK
2573
Spegel, Eriksmålaglas, 1960/70-tal
Final bid300 SEK
2574
Final bid300 SEK
2575
Parti keramik, m.m.
Final bid300 SEK
2576
Symaskin, Singer Simple 3223
Final bid600 SEK
2577
Parti glas och porslin
Final bid100 SEK
2578
Bord, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
2579
Parti juldetaljer
Final bid300 SEK
2580
Parti modellbilar, m.m.
Final bid300 SEK
2581
Final bid400 SEK
2583
Gunghäst, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
2584
Resekoffert, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
2585
Äldre militärcykel
Final bid500 SEK
2586
Parti böcker, mestadels rörande konst
Final bid400 SEK
2587
Final bid400 SEK
2588
Pälsar 2st
Final bid600 SEK
2589
Parti antika böcker
Final bid600 SEK
2590
Speglar 3st, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
2591
Glas 14 delar
Final bid200 SEK
2592
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Final bid200 SEK
2593
Belysning 4 delar
Final bid600 SEK
2594
Final bid700 SEK
2595
Final bid500 SEK
2596
Glas 18 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid700 SEK
2597
Lampkupor 5st, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
2598
Final bid2,500 SEK