Glas på fot 7st, Iittala
Glas på fot 7st, Iittala
Final bid800 SEK
Kaffeservis, "Linnea Borealis", Hackefors
Final bid400 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
1803
Final bid700 SEK
Konstglas 14 delar
1804
Konstglas 14 delar
Final bid800 SEK
Sodatonat glas 14 delar, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Keramik 9 delar
Keramik 9 delar
Final bid200 SEK
Parti plastföremål, m.m.
Parti plastföremål, m.m.
Final bid200 SEK
Kalervo Kallio (1909-1969)
1808
Kalervo Kallio (1909-1969)
Final bid200 SEK
Inramade filmstjärnor
Inramade filmstjärnor
Keramik 10 delar
Keramik 10 delar
Final bid600 SEK
Lergods 5 delar, 1800-tal
Lergods 5 delar, 1800-tal
Final bid800 SEK
Golv- samt bordslampa, "Arcade", Ateljé Lyktan
Final bid800 SEK
Parti filmstjärnor och samlarbilder
Final bid800 SEK
Final bid500 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton
1815
Akustisk gitarr, Bjärton
Final bid1,000 SEK
Björn Julin (1902-1971)
1817
Björn Julin (1902-1971)
Final bid400 SEK
Kompressor med trycktank
1818
Kompressor med trycktank
Final bid3,600 SEK
Belysning 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Parti keramik, 1900-talets första hälft
1820
Final bid500 SEK
Kokkärl 5st
Kokkärl 5st
Final bid700 SEK
Bordslampor 2st
Bordslampor 2st
Final bid700 SEK
Glasservisdelar, Orrefors, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Final bid300 SEK
Husritningar 2st, skol- o kommunalbyggnad i Nordingrå, daterade 1902
Final bid100 SEK
Affisch, Olympiska Spelen 1912, tryckt 1982
1826
Final bid500 SEK
1827
Final bid1,700 SEK
Ramar 5st, bl.a. 1800-tal
1828
Ramar 5st, bl.a. 1800-tal
Final bid700 SEK
Matservisdelar, "Vadstena", Rörstrand
1829
Final bid300 SEK
Pierre Bresson (f.1941)
1830
Pierre Bresson (f.1941)
Final bid100 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
1831
Final bid800 SEK
Stormlyktor 3st samt kupor 2st
1832
Final bid400 SEK
Ljusstakar 3 par
1833
Ljusstakar 3 par
Final bid200 SEK
Figuriner 7st, mestadels Danmark
1834
Final bid900 SEK
Plaketter 4st, Aluminia/Royal Copenhagen
1835
Final bid400 SEK
Spegel, rokokostil, firma Glas och Trä, 1900-tal
1836
Final bid700 SEK
Lövkorg, 1900-talets första hälft
1838
Final bid600 SEK
Nintendo Entertainment System
1839
Nintendo Entertainment System
Final bid500 SEK
1840
Final bid300 SEK
Bruno Karlsson
1841
Bruno Karlsson
Final bid200 SEK
Bruno Karlsson
1842
Bruno Karlsson
Final bid500 SEK
Bruno Karlsson
1843
Bruno Karlsson
Final bid600 SEK
Oscar Anderson
1844
Oscar Anderson
Final bid100 SEK
Figurer 2st, Ingegerd Råman för Orrefors
1845
Final bid1,100 SEK
Figuriner 3st, Vicke Lindstrand för Kosta
1846
Final bid200 SEK
1848
Final bid600 SEK
1855
Final bid500 SEK
Parti filmisar och samlarbilder
1856
Final bid500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
1857
Final bid400 SEK