Taburetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Skåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Skänk, allmoge, daterad 1859
469
Skänk, allmoge, daterad 1859
Final bid3,200 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
470
Final bid900 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
472
Final bid1,800 SEK
Stol, barock, omkring år 1700
474
Stol, barock, omkring år 1700
Final bid700 SEK
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
475
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
476
Final bid1,100 SEK
Terränghjuling, Yamaha, Grizzly Yfm 700 EPS
477
Final bid86,000 SEK
Skogs- och timmervagn, Metalcraft
478
Final bid14,000 SEK
Släpvagn, Reko, FF 4917, 2018
479
Släpvagn, Reko, FF 4917, 2018
Final bid11,000 SEK
Motorcykel, Yamaha, YZF-R1, 2010
480
Final bid42,000 SEK
Motorcykel, Honda, VF 1000 R SC16, 1984
481
Final bid34,000 SEK
Plogblad till terränghjuling
483
Plogblad till terränghjuling
Final bid800 SEK
Hjuluppsättning till fyrhjuling, Maxxis, AT28x9-14
484
Final bid2,700 SEK
Leksaker 2st, Tyskland, 1900-talets första hälft
485
Final bid1,500 SEK
Garage med två bilar, "Gnom", Lehmann, Tyskland
486
Final bid800 SEK
Silvermynt, 8 mark, Karl XI, 1695
487
Final bid4,200 SEK
Silvermynt, 4 riksdaler riksmynt, Oscar I, 1856
488
Final bid1,700 SEK
Silvermynt, 4 riksdaler, Carl XV, 1867
489
Final bid1,900 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
490
Final bid900 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Waterking 215
491
Final bid200 SEK
Silvermedaljer 14st, Astrid Lindgren
492
Final bid2,300 SEK
Jardiniere, jugend, troligen WMF, tidigt 1900-tal
493
Final bid800 SEK
Silvermynt, 1 mark, Drottning Kristina, 1650
494
Final bid1,300 SEK
Silvermynt, 1 riksdaler, Gustaf IV Adolf, 1796
495
Final bid1,800 SEK
Matservisdelar, bl.a. Portugal samt Italien
Final bid900 SEK
Kaffeservis, "Marianne", Sigvard Bernadotte för Fyrklövern
Final bid400 SEK
Hanna Rönnberg (1862-1946)
Hanna Rönnberg (1862-1946)
Final bid2,500 SEK
Pulpetskrin, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg, bl.a. K-studion
Final bid2,000 SEK
Träskuren häst, 1900-talets första del
Final bid800 SEK
Nattljusstake, 1800-tal
Nattljusstake, 1800-tal
Final bid500 SEK
Krucifix, 17/1800-tal
Krucifix, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg
Final bid1,500 SEK
Stor figurin, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Kaffeservis, "Blå blom", Old Gustavsberg
Final bid500 SEK
Mattallrikar 12st, "Blå blom", Old Gustavsberg
Final bid1,200 SEK
Figurin, Royal Dux, Tjeckoslovakien
Final bid700 SEK
Glas på fot 6st, "Strikt", Bengt Orup för Johansfors
Final bid1,100 SEK
Bokstöd ett par, Just Andersen/GAB, daterade 1930
Final bid1,000 SEK
Rökelsekar, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Vinglas 6st
516
Vinglas 6st
Final bid800 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid2,000 SEK