Stolar ett par, allmoge rokoko, Järvsö, 1800-talets början
Final bid3,200 SEK
Bord, rokokostil, 1800-tal
Bord, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Byrå, omkring år 1800
Byrå, omkring år 1800
Final bid2,300 SEK
Bokhylla, Åtvidaberg, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Golvur, 1800-talets första hälft
Final bid2,300 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Karmstolar ett par, barock, 1700-tal
Final bid4,400 SEK
Soffbord, TMF AB, 1920/30-tal
Soffbord, TMF AB, 1920/30-tal
Final bid500 SEK
Stolar ett par, Erik Chambert, 1920/30-tal
Final bid900 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid700 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid1,000 SEK
Hallmöbel, "Avanti", Fröseke, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Skrivskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid5,400 SEK
Soffbord, "Arabesk", Wards Ateliéer, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Stol, renässans, 16/1700-tal
Stol, renässans, 16/1700-tal
Final bid8,000 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 1900-talets slut
Final bid8,600 SEK
Fåtölj, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid3,400 SEK
Stol, rokoko, västsverige, 1700-tal
Final bid4,400 SEK
Bord, ur "Triva"-serien, Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Final bid800 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1802
Final bid1,100 SEK
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Skrivbordsstol, "Oxford Classic", Arne Jacobsen för Fritz Hansen
Final bid600 SEK
Skrivskåp, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Biblioteksstege, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Möbler 2 delar, "Öresund", Börge Mogensen
Final bid1,300 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Sideboard, "Viken", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,900 SEK
Bokhyllor ett par, "Vardags", Carl Malmsten
Final bid1,200 SEK
Stolar 3st, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,600 SEK
Dagbädd, Alvar Aalto
Dagbädd, Alvar Aalto
Final bid2,200 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Bergere, rokokostil, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Vitrin-/dockskåp, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Vippbord, 1800-tal
Vippbord, 1800-tal
Final bid700 SEK
Bord, rokokostil, 1800-tal
Bord, rokokostil, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Soffbord, Kocks Snickerifabriker, 1940-tal
Final bid100 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Arkivskåp, 1900-talets början
Arkivskåp, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Soffbord, "Annika", Bruno Mathsson för DUX
Final bid2,600 SEK
Slagbord, Bodafors, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Soffa, "Dover", Arne Norell
Soffa, "Dover", Arne Norell
Final bid200 SEK
Soffbord, Tove & Edvard Kindt Larsen för Seffle Möbelfabrik
Final bid600 SEK
Sekretär, 1700-talets slut
Sekretär, 1700-talets slut
Final bid700 SEK