Ljusstake, barock, 16/1700-tal
49
Final bid1,500 SEK
Champagneglas 7st, "Hald", Edward Hald för Orrefors
50
Final bid1,000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
51
Ljusstake, barock, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
52
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
Final bid4,200 SEK
Axel Fridell (1894-1935)
53
Axel Fridell (1894-1935)
Final bid2,800 SEK
Starkvinsglas, 1700-tal
54
Starkvinsglas, 1700-tal
Final bid3,000 SEK
Pokalglas med lock, 1700-tal
55
Pokalglas med lock, 1700-tal
Final bid800 SEK
Samlarbilder, "Sportens Stjärnor", Hemmets Journal
56
Final bid16,000 SEK
Leksak, "Nu-Nu", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
57
Final bid2,400 SEK
Skål på fot, silver, 1864
58
Skål på fot, silver, 1864
Final bid1,200 SEK
Figurin, Dahl Jensen, Danmark
60
Figurin, Dahl Jensen, Danmark
Final bid1,700 SEK
Bordslampa, Böhlmarks, 1900-talets början
61
Final bid3,400 SEK
Råttsvanssked i silver, Carl Beck, Stockholm, 1733
62
Final bid4,000 SEK
Leksak, Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
63
Final bid6,400 SEK
Leksak, "Dancing Sailor", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
64
Final bid4,000 SEK
Leksak, "Africa", Lehmann, Tyskland, 1900-talets första hälft
65
Final bid2,300 SEK
Matgafflar 6st, silver, år 1800
66
Final bid2,100 SEK
67
Final bid5,600 SEK
Teservisdelar, "Mon Amie", Marianne Westman för Rörstrand
68
Final bid3,400 SEK
69
Final bid4,600 SEK
Dessertskålar 8st, "Paratiisi", Arabia
70
Final bid1,500 SEK
Terriner med lock 2st, "Paratiisi", Arabia
71
Final bid2,100 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, GAB, 1947
72
Final bid1,700 SEK
Herrarmbandsur, Certina, New Art, 14k
73
Final bid3,200 SEK
Tekopp med fat, "Furuvik", Berit Ternell för Gefle
74
Final bid8,000 SEK
75
Final bid8,400 SEK
76
Final bid3,800 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
77
Ljusstake, barock, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Guldmedalj, Kungliga Patriotiska Sällskapet, 1949
78
Final bid18,500 SEK
Adelssigill, 1700-tal
79
Adelssigill, 1700-tal
Final bid3,000 SEK
Taklampa, "Charlottenborg", Poul Henningsen för Louis Poulsen
80
Final bid2,100 SEK
Målkärl i tenn, halvstop, karolinskt, 1714
81
Final bid2,800 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
82
Final bid1,100 SEK
Tallrikar 3st, "Musicalia", Pierro Fornasetti, Milano, Italien
83
Final bid1,200 SEK
Halssmycke i silver, 1821
84
Halssmycke i silver, 1821
Final bid4,200 SEK
Servisdelar 4st, "God Jul", Gustavsberg
85
Final bid1,500 SEK
Bonadsmålning, allmoge, södra Sverige, 1800-tal
86
Final bid4,200 SEK
Tekopp med fat, "Tulip", UE-Gefle
87
Final bid8,000 SEK
Servis 3 delar, silver, rokokostil, 1900-tal
88
Final bid3,800 SEK
Servisdelar 8st, "Musselmalet", Royal Copenhagen
89
Final bid7,600 SEK
90
Final bid2,300 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska.
91
Final bid700 SEK
Oscar Törnå (1842-1894)
92
Oscar Törnå (1842-1894)
Final bid1,600 SEK
Kräftservis 8 delar, Rörstrand, tidigt 1900-tal
93
Final bid3,200 SEK
Gryta i brons, 15/1600-tal
94
Gryta i brons, 15/1600-tal
Final bid1,800 SEK
Ljusstake, barock, 1600-tal
95
Ljusstake, barock, 1600-tal
Final bid3,800 SEK
Herrarmbandsur, Cortébert, 18k
96
Final bid3,800 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1731
97
Lodstrykjärn, daterat 1731
Final bid1,000 SEK