Dukar 4st, bl.a. linnedamast
Dukar 4st, bl.a. linnedamast
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kaffeservis, "Maria", Rosenthal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti smycken m.m.
Parti smycken m.m.
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti glas och keramik
Parti glas och keramik
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skrin, 1800-tal
1331
Skrin, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Modellbilar 4st
Modellbilar 4st
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti lergods, Nittsjö
Parti lergods, Nittsjö
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Skolbänk, 1800-tal
Skolbänk, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti glas, Finland
1342
Parti glas, Finland
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kokkärl, 1800-tal
Kokkärl, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Figuriner 9st
Figuriner 9st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Fat, Kina, 1900-tal
Fat, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bordslampa med fontän, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bruno Karlsson
1362
Bruno Karlsson
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tomte med belysning, 1900-talets senare del
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Per-Olof Ultvedt
Per-Olof Ultvedt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Kaffe- och moccaskedar 10 delar, silver, "Tornedal"
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Margareta Sjödin (f.1942)
1372
Margareta Sjödin (f.1942)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kamin, Husqvarna, Mikado
Kamin, Husqvarna, Mikado
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Gjutjärn 4 delar, mestadels Gense
1377
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ljusskylt, BMW, 1900-talets andra hälft
Final bid2,500 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Oklippta linnehanddukar, bl.a. Sol-Linne
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Gustaf Sjöberg (1870-1948)
Gustaf Sjöberg (1870-1948)
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Silver 8 delar
Silver 8 delar
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 18/1900-tal
1384
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Figurin, Tittot, Kina
1385
Figurin, Tittot, Kina
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vinglas 12st, remmarmodell
Vinglas 12st, remmarmodell
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Leksaksbilar 3st, Dinky Toys
Leksaksbilar 3st, Dinky Toys
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Pianobänk, 1900-talets början
1389
Pianobänk, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Moccaskedar 8st, silver
1390
Moccaskedar 8st, silver
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Arvid Källström (1893-1967)
1391
Arvid Källström (1893-1967)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Arvid Källström (1893-1967)
1392
Arvid Källström (1893-1967)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 6 delar
1393
Silversmycken 6 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Hinkar 2st, 18/1900-tal
1394
Hinkar 2st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Vitrinskåp i miniatyr, 1900-talets andra hälft
1395
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1396
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Maria", Rosenthal
1397
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK